Gå til innhold
Hundesonen.no

Fikk pinne i halsen!


Gabriella

Recommended Posts

Jeg og hunden min bonnie var i parken og lekte med venninna mi.. vi hevlitt pinner og hadde det morro. plutselig fikk bonnie enden på pinnen i halsen. det så forferdelig ut da det skjedde.. etter det gikk hu og la seg ved tingene og bark seg.. jeg ga henne vann men jeg vet ikke hva jeg skulle...???

:/

det var blod.. men ikke mye... jeg ringte moren min for og spørre hva jeg skulle gjøre. men hu sa vi fårse om det er værre i kveld.. meeen hun er seg selv og spiser og drikker og det ser ikke ut til at hun har noe vondt..

Har hunden din fått pinne i halsen? hva gjorde du? hva bør jeg gjøre?

Beskymret... :S

Hendelse : 17/8-07 ca kl 1430

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min amstaff Bacon gjorde det samme da hun var valp.

Jeg tok henne med til veterinæren, og godt var det. Hun hadde fått en flenge nede i halsen som hadde begynt å hovne opp, og hadde jeg ikke dratt hadde hun i verste fall kunne blitt kvalt av hevelsen. Hun måtte sove hos veterinæren en natt.

I hennes tilfelle kom det ikke blod engang, hun bare pep til. Så trakk hun seg unna, og det tok litt tid før jeg skjønte at hun sikkert hadde vondt.

Sjansen er at det går helt fint med hunden din, jeg ville alikevel tatt turen til veterinær evt ringt iallefall. Men jeg er hønemor.

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er bedre å være føre var enn etter snar mener jeg. Det er nok i det minste lurt å ringe, så får du dra ned hvis det virker nødvendig. "Usynlige" skader kan ofte være alvorlige, som i Maris eksempel lenger opp i tråden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg snakket med VET.. hvis det blir værre brekking så skulle jeg ta kontakt igjen ellers var det bare og ta det med ro og la hun hvile. og ikke pese så mye. det var en ikke akut sak sa han. så får håpe det blir bra igjen :lol: :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp, og den satt på skrått nedi der. Fikk stappet hånda nedi halsen på dyret og "snudd" og dratt pinnen opp igjen.

Ikke hadde jeg kastet pinne med ham heller, men teite dyret er egentlig bare hund og støvsuger det meste av noe som heter pinne på bakken. Jeg tenkte jo ikke at han hadde gjort det og slapp han løs etterpå, og da hadde jo pinnen allerede plassert seg godt i halsen.

No harm done. Not now. Not in the future. *bank i bordet*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
×
×
  • Opprett ny...