Gå til innhold
Hundesonen.no

Rare sår...


JailyTina

Recommended Posts

Skrevet

På morran i dag oppdaget jeg at Mikey har fått noen rare sår. (jeg er skikkelig dårlig i anatomi og i å forklare hvor ting er så dere får unnskylde om det blir helt uforstålig videre) De er på venstre side av "brystkassa" der øverste delen av forbeinet/albuen møter magen. Jeg klarte ikke å få tatt noen ordentlige bilder av det, men poster de jeg fikk tatt her for det.

Det første såret ser ordentlig gammelt ut, men det kan det ikke være. Jeg gikk over hele han i jakt på utøy sist i går kveld (på jakt etter eventuelle flått) og fant ikke noe sår da... :lol: Men uansett. Såret er litt mindre enn et kronestykke, det er ikke hovent eller rød. Helt rundt og med masse små "gamle" skorper.

Det andre såret løsnet skorpen på da jeg klipte vekk litt hår for å se såra bedre. Det er litt hovent og ganske rødt.

I tillegg var det et lite sår på størrelse med et myggestikk en cm eller så ovenfor sår nr 2. Dette hadde ikke skorpe, men var rødt og hovent. For alt jeg vet kan han rett og slett ha kræsja med en pinne eller noe sånt på tur og så liggi og "behandlet" det med tunge og tenner i hele natt, men det virket ikke som om han har drevet mye med det, på huden og pelsen i området.

Det er vanskelig å si om han har klødd noe særlig på det siden han generelt klør over hele kroppen og det ikke alltid er like lett å se hvor han faktisk klør. Men jeg lurer på om noen har vært borti lignende sår?

Jeg er innmari hønemor i forhold til klumpen og er fult klar over det... ;)

bilde1.jpg

saar1.jpg

saar2.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...