Gå til innhold
Hundesonen.no

Omplasseringsannonse


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

For en stund siden hadde vi en diskusjon om vesle Oskar- en basenji av ubestemt alder (varierte fra 2 -12)

som ble annonsert omplassert, der det ble reklamert med ">En flott hund for leiligheter da den ikke bjeffer".

Det var en del som prøvde å ringe for å få ut info, men uten hell. Til slutt ble jeg fortalt at Han var blitt omplassert. Det er vel snart en måned siden, kan jeg tenke meg.

Nå er han på ny "ute på markedet"( men på annet annonse sted). Denne gangen med en noe moderert tekst, men med samme pris.

Huff.. Synes virkerlig synd på¨disse hundene som må hoppe fra et hjem til et annet, og liksom aldri finner noen å stole på eller et sted å kalle "hjemme". Vet ikke om det er tilfelle med denne krabaten, håper ikke det, men ble bare så lei meg når jeg så at han nok en gang var ute til omplassering.

Er vel ikke så mye en kan gjøre. Kan jo ikke ta til seg alt heller. Snufs..

Skrevet

Det må være opprivende for en hund, uansett alder, og bytte hjem par-tre ganger på kort tid. Å bytte hjem i seg selv er sikkert ikke enkelt.. :) Blir så trist når jeg ser valper eller unghunder (da er det lett å tru at hunden er kommet i en vanskelig fase som eieren ikke innser at kommer til å gå forbi..) og gammle hunder som skal omplasseres.

Skrevet

Oskar ble omplassert men ble levert tilbake fordi de opplysningene som personen som overtok han hadde fått stemte dårlig med hvordan hunden fungerte. H*n som hadde hunden fikk en overhaling uten like fra den som driver omplasseringen og fikk ikke refundert pengene. H*n som driver omplasseringen hadde skjelt ut personen som hentet han fordi Oskar var såååå fin hos h*n, så det var helt klart nye eieren sin feil. Dette er visst ikke eneste tilfelle hvor nye eieren blir hudflettet. Med andre ord vil omplassereren tjene ca. 8000,- på Oskar, for h*n tar 2000,- for å ta imot en hund for å finne nytt hjem til den og 3000,- for den til det nye hjemmet.

Synes fryktelig synd på oskar. Trist at noen velger å omplassere en så gammel hund for det første, og så blir den stående lenge på et sted og så kommer i nytt hjem, blir levert tilbake og skal i enda et nytt hjem. Kan virke som at han er blitt en kasteball. Håper han får et nytt godt hjem.

Skrevet

Ofte så velger de nye eierene å ha hunden på prøve. Lokulf her så jeg annonsert til omplassering hele 3 ganger i løpet av et halvt år før jeg tok kontakt og ba om å få treffe han. Å bare treffe han var intet alternativ, de som hadde han ville bli kvitt han fsf og hadde ingen planer om å ta han med hjem igjen etter vårt lille møte på en parkeringsplass. De var redd hunden. Jeg hadde ingen intensjoner om å beholde han for "enhver pris", hadde han vært helt feil i mitt hjem (feks faktisk tatt kattene slik de som hadde han mente han ville) så hadde jeg bare beholdt han til det dukket oppet mer passende hjem til tross for at han allerede hadde vært kasteball hele livet.

Nå er Loke en helt "perfekt" hund for meg, hvis man ser bortifra helseplagene hans, men det har krevd mye blod, svette og tårer (bokstavelig talt) fra min side for å få han til å fungere.

Hvis det skal bli slik at man MÅ beholde omplasseringshunder så vil folk kvie seg enda mer for å ta til seg hunder med bagasje og det synes jeg er veldig synd. Hunder er ekstremt tilpasningsdyktige og hvis de kommer til det rette hjemmet er mye gjort med god gammeldags TLC. Loke er den tredje hunden jeg har fått i voksen alder og jeg har hatt utallige hunder boende hos meg i perioder igjenom studieårene og ingen av de har hatt noen som helst problemer med å omstille seg til sitt nye hjem. Man må bare ta det litt pent med de til man blir kjent.

Har selv omplassert en hund, rart å brått være på den andre siden av bordet, og til tross for at hun var den største mammadalten på jord gikk visst det hele svært så smertefritt. Hun som pleier å bli litt pysete og utafor uten meg i nærheten ga visst fullstendig f og var hoppetiglad og en del av gjengen fra første dag.

Skrevet

Jeg sier ikke at man MÅ beholde en omplasseringshund, men det er lettere å beholde en hund som man har fått korrekt informasjon om. Da vet man jo litt mer hva man går til, enn at man blir forespeilet at hunden er sånn og slik også er hunden i virkligheten helt annerledes.

---

Fant dette innlegget på en annen diskusjonsside. Har fått tillatelse til å klippe det inn her av forfatteren:

"Heilt utrolig at mattilsynet har ikke grepet inn når det gjelder den personen.. Har hørt en del skrekk historier når det gjelder denne personen, og noe burde bli gjort. Eg har ringt henne i går kveld ang den hunden. Bare for å sjå hvilen informasjonen jeg fikk. Og nai da, denne hunden var bare 6år gammel..... og hunden var verdens snilleste, og grunnen til omplassering var fordi at tidligere eier har fått jobb i utlandet, og siden det var jobb på et båt, kunne den ikke bli med...... "Litt" feil informasjon og sannheten kan du sei..."

I sitt eget forum, som denn eomplassereren har, så har h*n jo skrevet at denne hunden ble levert til h*n fordi eieren hadde funnet seg en kjæreste som ikke likte andre hunder. H*n gikk og da ut med en viss misnøye ovenfor homofile.

*dobbelpost, endret av mod.Charleen*

Skrevet

hvilken omplassering er det snakk om , Vil du ikke si navn, kan du si feks fylke? Har selv usedvanlig dårlig erfaring med en dame som driver omplassering, som har familie i mattilsynet, slik at ingen vil gripe inn ovenfor henne, selv om hun bryter loven aldri så mye..Argh

Skrevet

Kjenner selv til problemet med omplassering da vi ble lovd gull og grønne skoger av eiger, vi fikk ha hunden på prøve men det viste seg jo at det var lite som stemte eller at eiger viste ganske lite om hunden sin. Vi tok det tunge valget med å levere den tilbake da vi såg det ikke ville fungere i det hele her hos oss. Men vi håper med tid å stunder at vi finner en ny hjerteknuser enten den er voksen eller valp:) men vær kritisk til de som skal omplassere hunder, er mye rart en kan møte på...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...