Gå til innhold
Hundesonen.no

Amstaff og Amerikansk Pit Bull Terrier?


Papillon

Recommended Posts

Sitter her og leser i en hundebok. Der står det om en rase som heter "Amerikansk Pit Bull Terrier". Står at denne er meget fryktet hunderase. farlig, ikke godkjent av FCI og importforbud i Norge.

Men jeg trodde det var Amstaff som det var importforbud mot i Norge?? I boka blir amstaff beskrivet som rene engelen mens dene 'Ambittbullen' blir beskrevet som veldig farlig.

Jeg skjønner ingenting! :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pit Bull terrieren har hatt importforbud lenge før vi fikk den nye hundeloven der importforbudet på amstaffen kom. Det var ikke bare amstaffen som ble berørt av den regelen, flere raser fikk da importforbud.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva er egentlig forskjellen på de to? Er de ikke helt like?

Jeg hørte en gang at Amstaff egentlig er den samme rasen som am pit bull, men ble kalt noe annet for at de igjen skulle bli tillatt i Norge..har ikke denne infon fra noen seriøs kilde..noen som vet hvordan det egentlig henger sammen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

APBT er en av verdens flotteste brukshunder...og familiehund nr 1 :)

Her er mye bra info om rasen :lol:

http://www.workingpitbull.com/

Amstaffen er ganske lik av utseende, men somregel med mindre "motor"

Herlige småtasser begge disse rasene...men en må være obs på at de kan ha litt kort lunte ovenfor hunder av samme kjønn(som mange andre hunderaser)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

amsatff er helige dyr:)

bare mennesker som har gjort de "farlige", alle hunder kan vere falige me naar de kommer i feile hender er min mening:)

har jobbet med amstaffer og synes de er fantastiske dyr;)

har naa en blanding av amstaff og en anden rase, nyyyyydeli:)

hehehe

:rolleyes:

saa de er nakk ikke faligere en andre:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...