Gå til innhold
Hundesonen.no

BSBK 29-30. september 2007


trevi

Recommended Posts

Skrevet

Siden folk er tidlig ute (hint FSHK i November :D ) så kan vi jo ta tråden med hvem som kommer til BSBK i Bergen Racketsenter 29. - 30. september!?

Vi kommer iallefall... Siden vi bor rett ved :) stiller terv tispe i unghundklasse på søndagen.

Her er Utstillingsannonsen

Skrevet

Kommer, kommer!

Skal ha med Arisen, og evnt en tispe til, også håper jeg på å få 1-2 av Aris valpene dit, den ene bor i Bergen :D

Skrevet

Siden det tar oss 15 min å kjøre, så regner jeg med at vi ikke går glipp av denne utstillingen.....-selv om vi nok er så trette både meg og bikkjen,at vi ikke ser land, for vi er da nettopp kommet tilbake fra arbeidsferie... :):)

Skrevet
Jeg kommer kanskje og stiller Extra :)

(Eller egentlig så kommer jeg for å se på belgerene :) )

Høres bra ut :) blir moro å se henne :)

Siden det tar oss 15 min å kjøre, så regner jeg med at vi ikke går glipp av denne utstillingen.....-selv om vi nok er så trette både meg og bikkjen,at vi ikke ser land, for vi er da nettopp kommet tilbake fra arbeidsferie... :P:P

hehe... er i nesten samme situasjon... Kommer hjem fra 2 uker i California på torsdagen... så jetlag'en sitter vel i kroppen fremdeles :P men men, hva gjør vi ikke for å vise frem bikkjene :P

Skrevet

Jeg kommer også, men bare for å kikke da :P Om det blir med eller uten hund, vet jeg ikke enda :icon_confused: Se alle de rasene jeg bare har sett i bøker og blader :P

  • 1 month later...
Skrevet

Var inne å sjekket jeg óg...

3 Basenjier.............vet ikke hvem den siste er, så nå er jeg nysgjerrig....... :rolleyes:

7 Flat coated-valper og 23 voksne.............. Håper jo å kunne ta med en skikkelig premie til Ebony sine eiere eller er det fórverter??? Hadde ihvertfall hvert super gøy! :lol:

Skrevet

Det er lørdagen, hun skal stilles på NRK søndagen så håper i hvertfall ikke på flere. De er forøvrig eier :lol:

Kun 23 voksne er jo sinnsykt digg da! :P

Skrevet

Jeg skulle dit, Prada er påmeldt, men i stedet blir det tur til Hamar for å se på noen Briarder med ei venninne.

Skrevet
Det er lørdagen, hun skal stilles på NRK søndagen så håper i hvertfall ikke på flere. De er forøvrig eier :lol:

Kun 23 voksne er jo sinnsykt digg da! :P

Skjønte jo det, når jeg bare leste mailen din...... :P

Skrevet

Hmm, bare 5 rufsedachser og kun én valp (oss?). Er det en annen liste om vi meldte oss på via dachseklubben siden det er "dobbelutstilling"?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...