Gå til innhold
Hundesonen.no

Turen avbestilt


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Ja, siden jeg fikk halsbetennelse, og øret begynte dagen etter. Og halsen er værre i dag. Så måte jeg bare få turen avbestilt. Vi skulle reist i dag.

Så nå er jeg skikkelig frustrert, for dette var den eneste ordentlige ferien jeg skulle ha i år. Og typn har bare den kommende uka igjen av ferien sin. Og regner med at jeg blir bedre i løpet av noen dager nå (forhåpentlig vis). Skal til lege etterpå.

Og det jeg da trenger er noen tips til andre "små"-turer. MÅ være hjemme igjen på lørdag, da vi skal stille i Moss på søndag.

Skrik ut. Også noe som ikke krever fint vær, for det har vi bare en dag i ny og ne her :)

Skrevet

Jeg fikk jo mange fine tips i fjor, da vi ba om hundevennlige ferietips. Skal dere reise uten hund, kan dere jo ta en tur med Danskebåten eller Kielfergen!

Skrevet
Jeg fikk jo mange fine tips i fjor, da vi ba om hundevennlige ferietips. Skal dere reise uten hund, kan dere jo ta en tur med Danskebåten eller Kielfergen!

Det var tur med danskebåten vi skulle. Kielfergen er jeg for ung til å være med. om vi skal på minicruise.

Vi skulle ta dfds til køben og tilbake, bestilt "romantisk cruise", og prøvde å få byttet til en annen dag denne uka, men de hadde ikke noe igjen.

Men kan jo kanskje bestille noe billigere, spørs helt når vi får igjen pengene også.

Skrevet

Sitter akkurat her og tenker på hvor deilig det hadde vært å vært på hytta og badet litt og spist litt god lusnj på hotellet og grillet litt om kvelden.... Hva med en tur til en campingplass ved fjorden eller f.eks Støtvig hotell på Larkollen og håpet på bra vær?

Skrevet

Color Line har rimelige "byferier for 2". 2 netter på hotell i danmark + båtreise tur/retur for ca. 2 og et halvt tusen. Fin miniferie, så får du med deg kvote hjem igjen og kan leke litt kulturell og hipp i Danmark :)

Skrevet
Color Line har rimelige "byferier for 2". 2 netter på hotell i danmark + båtreise tur/retur for ca. 2 og et halvt tusen. Fin miniferie, så får du med deg kvote hjem igjen og kan leke litt kulturell og hipp i Danmark :)

Ja, det er jo en mulighet. Vi får nå bare se an, og hvor fort jeg blir frisk. Må som sagt være hjemme før søndag. Og da begynner det allerede å bli dårlig tid, siden jeg ikke kan regne med å bli frisk med en gang.

Var hos legen, og nå er det ikke bakterielt, men virus. Så jeg har tatt antibiotika for ingen ting. <_<

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...