Gå til innhold
Hundesonen.no

Ting å ta med folk på i oslo?


Guest Snusmumrikk

Recommended Posts

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Eh ja, vi snakker jo om Norges hovedstad og da burde man jo kunne finne på no, men, nå har det seg sånn at jeg har elendig fantasi og får besøk av en kamerat av meg nå snart. Og det er såpass mange dager at man jo burde finne på noe mer enn å skravle og drikke kaffe (selv om det forsovet kan gå mye tid til det og). Hadde lyst til å dra på øya en dag eller to, men dette ble bestemt så sent at alt av billetter var revet vekk (bortsett fra onsdagen, men da var det ikke no vi vil se). Så, hva kan man finne på i norges hovedstad? Ikke type museer og sånt, det klarer jeg og tenke meg fram til selv :) . Konsert eller no sånt hadde vært gøy, men jeg aner ikke hva som er (og kanskje litt seint?). Hm... er ikke lett det her. Noen forslag?

Skrevet

Aner ikke alder eller noe på dere. Men om dere vil finne på noe morsomt så kan man jo dra på MegaZone eller hva det heter. Der man er i et mørkt rom og skal skyte på hverandre med laser. (leeenge siden jeg har hvert der, så vet ikke helt hvilken aldersgruppe det passer for :) )

Skrevet

Dere kan jo dra til Tusenfryd. Det går buss fra Oslo bussterminal dersom dere ikke har mulighet til å kjøre selv.

Hvis ikke er det alltids mulighet til å gå på kino, bowle eller noe sånt :icon_redface:

Skrevet

Det er ikke så dyrt å dra på konsert om bandet er relativt ukjent. Jeg var endel på So What (nå Garage), Rockefeller og John Dee da jeg bodde i Oslo. Den beste konserten jeg har vært på (nesten.) var på So what (Melody Club) og det kosta litt over 100 kr. :icon_redface:

Botanisk hage, Wigelandsparken, Oslo reptilpark er fine steder å ta en tur innom.

Også må jeg nevne Astrup Fearnly og Museet for samtidskunst, det er alltid gøy å stikke innom der synes jeg. (Og prøve å skvise seg mellom kua på Astrup F..) ^_^

Skrevet

Eller så kan du jo ta dem/den med på Teknisk museum da :icon_redface:

Der er det litt morro...

Passer enkli for alle aldre..

Skrevet

  • Ta heisen på Oslo Plaza opp og ned
  • Tusle en tur i middelalderparken. Gjerne med nistemat og pledd....
  • Ta en tur i Frognerbadet og selvfølgelig Frognerparken
  • Gå en tur rundt Nøklevann. Bade i Nøklevann. Drikke kaffe og spise boller (verdens beste) på Rustadsaga.
  • Ta en av badebåtene ut til en av øyene (hvis sommeren bestemmer seg for å komme, da).
  • Kjøpe reker på en av fiskerbåtene. Sette seg på Aker brygge og pellereker og se på livet.

Mine forslag er preget av en noe stram økonomi, men veldig koselige alle sammen. Ha det fint med vennen din! :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...