Gå til innhold
Hundesonen.no

Porsgrunn 14.juli


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Noen resultater fra Porsgrunn;

Guro (Bambii88) gjorde det strålende med sin vakre pepper! CK, CERT, BIR, BIG & BIS4! :o

Hu burde fått fortelle det selv, men jeg har bildet ;P

BIS4.jpg

Valpen til Aris klarte mirakuløst (han var nok i litt godt hold, og vinglete, samt han hadde noen ekstra tenner) og kapre BIR og BIG2. (Kathrine er like fotogen som alltid... <_< )

BIR.jpg

BIS ble ;

(Elendig bilde - men bedre enn det jeg tok.. hehe)

BIS-1.jpg

Skrevet

Flere som gjorde det godt i dag - Toya ble 2.beste tispe med collien sin, kun slått pga litt daff løping på slutten i konkurransen om certet. Ace vant klassen sin, men fikk verken HP eller CK, og delte dermed skjebne med alle tervtispene i dag. Ingen fikk mer enn rød, og ikke noe cert ble utdelt på hannesiden.

Hva synes dere andre om hallen? Jeg melder hvertfall IKKE på til denne utstillignen igjen..

Skrevet
Flere som gjorde det godt i dag - Toya ble 2.beste tispe med collien sin, kun slått pga litt daff løping på slutten i konkurransen om certet. Ace vant klassen sin, men fikk verken HP eller CK, og delte dermed skjebne med alle tervtispene i dag. Ingen fikk mer enn rød, og ikke noe cert ble utdelt på hannesiden.

Hva synes dere andre om hallen? Jeg melder hvertfall IKKE på til denne utstillignen igjen..

Hallen?! Hva med gjennomføringen?

Jeg var UTROLIG flau på vegne av Norge når det gjalt at det var utenlandsk dommer tilstede!

Jeg og resten av gr 8 hundene var på vei inn så spurte hun "Hvem skal dømme gr 8?" Da skulle de finne ut det!

Vi måtte vnete lenge før gr 3 fikk kommket seg inn i ringen, for få rosetter, surt sekreteriat, lite planlagt - rett og slett!

Bee; Faren til han som eier hunden tror jeg er han som har fortispe som er halvsøster til min Xanto :o

Skrevet
Bee; Faren til han som eier hunden tror jeg er han som har fortispe som er halvsøster til min Xanto :o

Kan stemme det. De har Flat i hvertfall :o

Skrevet

Gratulerer så mye til alle! :icon_fun:

Gratulerer dere :o

Hannen som ble BIS er den vordrende far til vår tispes valper. :o

Synes jeg kjente igjen han ja, så jeg tenkte på det :o Så moro da! ;)

Skrevet
Synes jeg kjente igjen han ja, så jeg tenkte på det :o Så moro da! :o

Synes det er så gøy at han gjør det bra iom at han er kullbroren til Kayla. Gleder meg til Bjerke. Da skal de stille samtidig igjen :o

Skrevet
Flere som gjorde det godt i dag - Toya ble 2.beste tispe med collien sin, kun slått pga litt daff løping på slutten i konkurransen om certet.

Hva synes dere andre om hallen? Jeg melder hvertfall IKKE på til denne utstillignen igjen..

Det er faktisk feil.

Skrevet

Det var det hun sa selv da, hvertfall :o

Du skrev forøvrig feil på kritikken til Ace - hun ble pekt til 1.plass, men du skrev konk. 3 på den :closedeyes:

Skrevet

Gratulerer med flotte resultater jenter! Jeg tok meg den friheten å lysne bildene litt slik at vi ser dere bedre :rolleyes:

30475_s.jpg

30476_s.jpg

30477_s.jpg

Og stort grattis til Toya og til Ace!

Skrevet

Takk Helga Mari - desverre ser jeg ikke mindre mongo ut av det da :o

Og bare så det er sagt - flatten logrer så halen ikke med, den henger ikke ned! :o

Skrevet
Det er faktisk feil.

så veldig rart at dommeren kom bort til meg og kallte hu lovely bitch og at han hadde problemer med å skille de da... så skal du slenge om deg med indisier om at noe ikke er som det er, så kan du ta det på PM med meg, og jeg forteller vidre det dommeren sier til meg, og ikke hva du tror du vet :o Så jeg er faktisk veldig fornøyd, med tanke på hvor KORT tid jeg har hatt henne, at hu ALDRI har vært i en hall, og at hu oppførte seg veldig bra.

så ikke kom med tåpelige komentarer for å ødelegge dagen min, takk

EDTIT : Takk for grattulasjoner forresten Tuppetroll og Jaktlykke :o

Skrevet
Takk Helga Mari - desverre ser jeg ikke mindre mongo ut av det da :o

Kaller du det der mongo :o Da skal jeg finne noen vakre oppstillingsbilder av meg jeg.... eller... ehh nei det blir for grovt :o

Skrevet

Vil gratulere alle sammen som gjorde det bra i dag :o Går noen ekstra gratulasjoner til Guro og BIS4. Et KJEMPE BRA resultat for en så ung hannhund!! :o:o

Skrevet

BIR valp på Kerry Blue Terrier valpen. Han stilte jo alene, så var ikke så mye konkurranse akurat..

Men han oppførte seg bra, og da er jeg fornøyd med debutten.

Her er kritikken han fikk:

Mgt trivelig helhet. Velbårene ører. Stilig hals og front. Står meget bra på sine ben. Velvinkl bakben. Velbåret hals.

Mgt stabil i bevegelse for aldern.

Velvist og velhandlet

Novas første valpeshow og kritikk :o

Hos boxerne var det litt mer konkurranse, stilte 20 boxere. Embla ble 1 konk 1 Kval CK 2 BTK. Det var bra kvalitet på tispene, og hun slo ut 3 champion tisper. Og Buffy vile overhode ikke vise seg i dag. Hun endte opp med 1 konk 1 kval CK 4 BTK.

De fikk gode kritikker begge to.

Gratulerer til alle andre med gode resultater og!

Skrevet

Gratulerer så mye til Guro og Pepper :) SUPER prestasjon for en så ung hund! Noen som kan fortelle meg hvor mange dalmiser det var? Jeg er desverre i Danmark og fikk ikke vært med å sett på... Hrmf!

  • 1 month later...
Skrevet

Bare 3 dalmiser, men i og med at dommeren var av den sære typen og ikke likte store hunder kom det som et sjokk at han satte pepper opp til Bir! (2 junior hanner og en tispe deltok)

Btw: Pepper ser MYE bedre ut enn det han gjør på det bildet *ler*. Han ser jo ut som en klump med karperygg og dårlig halefeste, haha

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...