Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaninen Per begravd levende


Aina&Kaizer

Recommended Posts

Camilla Eno brast i gråt da hun oppdaget hva som hadde skjedd med barnehagens nye kjæledegge.

Da hun kom på jobb i Vatnekrossen barnehage i Sandnes tirsdag morgen var den nyanskaffede kaninen Per borte fra buret sitt. Det vettskremte lille dyret fant hun nedgravd i jorden.

http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=150727

Helt grusomt at folk kan gjøre noe sånt. Takk og pris for at den overlevde!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hva feiler det folk?! at noen virkelig kan gjøre noe så grusomt med et forsvarsløst lite dyr klarer jeg rett og slett ikke og fatte! det er jo helt sinnsykt, og jeg synes så synd på alle de dyrene som blir utsatt for lignende ting... :|

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Stakkars. Utrolig mange som plager dyr. Jeg hadde ikke latt en kanin stå i utebur ved en barnehage. Da kan hvem som hels gjøre som de vil, for den står helt uten noen form for tilsyn. Trist at den ikke får stå i fred :)
Det er jeg helt enig. Personlig syns jeg det er direkte ansvarsløst og plassere et dyr i bur, på en offentlig plass! Verden er ikke "rosa" og det finnes mange ondskapsfulle mennesker, så man gjør bare ikke slikt.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dette er helt forferdelig. De fleste gjør dette bare for å sjekke hvordan det stakkars dyret reagerer, eller for at de syns at det er gøy å se dyret lide. Det er helt forferdelig, at noen kan gjøre slik mot dyr som er MYE mindre enn seg selv! de små dyrene kan ikke forsvare seg, og det er d*** feigt å gjøre ting mot andre som ikke kan ta igjen / forsvare seg. Folk som gjør dette trenger virkelig hjelp!

JEG HATER ORDET DYREMISHANDLING!!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...