Gå til innhold
Hundesonen.no

God mat!


tm100021

Recommended Posts

Vel, en av mine beste venniner har bursdag til tirsdag og jeg har lovt å lage god mat til da... Problemet er at ; 1.- Jeg suger til å lage mat... Seriøst, jeg kan hundre og ti måter på hva man ikke må gjøre med nudler :|

2.- Jeg kan ingen oppskrifter!

Hun er veldig glad i kylling og biff...Noen som har noen gode oppskrifter, og gjerne noe spennende tilbehør?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med noe så enkelt som wok? Kan jo ha i alt av grønnsaker, svinekjøtt eller kylling.

Ellers er jeg skikkelig dårlig på mat.

Men ellers er jo grillspyd (biter med biff av svin og okse, sølvløk, noe grønnsaker, sopp) også har du baktpotet siden av, med kryddersmør eller Bernèsaus. Også salat da :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bali kyllinggryte med ris, salat og loff ved siden av kanskje? Enkelt og ganske raskt å lage og jeg syns det er utrolig godt :whistle: Eller du kan steke biff og ha fløtegratinerte poter og salat ved siden av. Eller du kan ha bakte poteter ved siden av (og et godt kryddersmør.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ellers så er fløtegratinerte poteter veeeldig godt ved siden av, om man ikke har bakt potet :whistle: Men da kjøper du ferdig-pose (veldig enkelt) også må du ha ost oppå der igjen *nam*

De ferdigpakkene er faktisk utrolig gode :D Og selvsagt må det være ost på, myye ost. Å lage fløtegratinerte poteter fra grunnen av er ikke så vanskelig heller, men litt pirk og dele opp potetene da :ahappy: Stekt kyllingfile med salat og fløtegratinerte poteter ved siden av er også utrolig godt, og veldig enkelt og raskt å lage.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...