Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund som virker aggressiv - tips?


carolinew

Recommended Posts

jeg lurer på om det er noen som har noen tips til meg. hunden min er 1,5 år, hver gang hvis han sitter inne å ser ut eller er ute på terassen, og det går store hunder utenfor blir han så sint eller hva det er, pelsen på ryggen reiser seg og virker litt agresiv. har dere noen tips om hva jeg skal gjøre når han oppfører seg slik?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har lest litt :whistle: ... Når en hund bjeffer, så skal du gi den godbiter når den er stille, mens den ser fremmede. Etterhvert så vil hunden forbinde fremmede med godbiter, og dermed synes det er gøy... Det går også ann å bruke leker og lignende. Du må ikke kjefte på hunden, for da blir situvasjonen "aggresiv". Me dette så er det inne trening og fremmede kommer på besøk. Da kan du også la de besøket få en godbit og gi. Så synes hunden det blir gøy med besøk- Dette er mer om hunden er redd for fremmede...

Aggresjon kommer mye av frykt. Hunden vil nok beskytte reviret sitt og knurrer/bjeffer for å få folk bort. Dermed så får den belønning i seg selv, ved at hunden forsetter å gå videre... Du kan jo prøve å lokke hunden til å bli interrert i noe annet, som foreksempel leke/godbit... Jeg er ingen hundeekspert :D . Sikkert andre som har bedre forslag :D . Så vil nok hunden anvende seg mer til deg, viss det kommer folk forbi. Jeg synes selv det er ganske greit at hunden gir beskjed om det kommer noen. Var folk som var ute etter å stjele sykkel av oss veldig sent på kvelden. Labbetuss bjeffet og vi gikk ut for å se. Da hørte vi noen som sprang i en voldsom fart.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det syns jeg høres ut som et godt forslag labbetuss! Jeg gjør noe ala. det samme med terrierblandingen min som føler at hun må boffe på merkelige lyder seint om kvelden for eksempel. Iløped av 2mnd er lyden nesten helt borte :whistle: Men så har hun aldri bjeffa skikkelig ille liksom. Toppen 2-3 ordentlige bjeff, resten bare lav boffing. Men uansett så skal ikke hunden min føle at hun må passe på huset, det er det jeg som gjør. Nå løper hun til døra, hopper opp i sofaen og stiller seg for å logre til besøkende. Er det noen som er helt ukjent for henne kan hun boffe en gang eller to, men tier når jeg ber henne om det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...