Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som kan gi katten min et nytt hjem?


Krelise

Recommended Posts

Tidligere i år fikk jeg meg en pusefrøken på da 11 uker. Jeg visste at det ville bli vanskeligere å finne et sted å bo ved eventuell flytting, men ikke at det skulle bli helt umulig. Har lett og lett etter et sted å bo hvor jeg får lov å beholde Nala, men til ingen nytte..desverre. :lol: Jeg har vært naiv og har bare meg selv å takke, er klar over det.

Så nå trenger jenta mi et nytt hjem. Ingen familie, venner eller bekjente har muligheten til å ha henne. Har spurt alle jeg kan komme på. Annonse ligger ute på Omplassering.no og Dyrenett.no. Problemet mitt er at jeg flytter inn i ny hybel 1. juli og trenger et sted til henne innen da.

Er det noen her på sonen som bor i Trondheimsområdet som kunne tenke seg en liten pusefrøken?

Nala er en huskatt født 02.11.06 og er nå altså 7 1/2 mnd. Hun er sterilisert, vaksinert og chip-merket. Til nå har hun vært innekatt, men kan godt bli ute/innekatt i trygge omgivelser. Har hatt henne ute i sele og bånd noen ganger og det blir visst bare mer og mer spennende :D

Hun er veldig tillitsfull mot mennesker. Kommer løpende å skal hilse når vi kommer hjem (tror visst hun er en hund, hehe) og elsker å ligge på fanget. Hun er også svært leken og sier klart ifra når hun synes det er på tide at vi er med å leker. Prater mye, men ikke støyende. Ingen jamring eller hyling.

Diverse utstyr som vaksinasjonskort, mat- og vannskål, klatretårn, leker, "hule", klosaks, kattekasse m.m. følger med etter behov.

Nala er kort sagt en kjempefin liten katt som jeg har blitt veldig glad i, men som jeg desverre ikke kan beholde.

Hvis noen er interessert eller lurer på noe mer er det bare å spørre :lol:

E-mail: [email protected]

eller send meg en PM

post-1183-1182093961_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det du kan gjøre er og legge en annonse i avisa eller en plass at du ønsker ett sted å bo men har katt... Du får respons da det kan jeg love deg...Satte inn selv og jeg har hund og jeg fikk mangen respons :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper du finner en løsning hr ja. Jeg sleit med å finne hjem til meg og en hund og en katt da jeg flyttet for snart 3 år siden, og endte opp med en annonse i lokal avisa. Da fikk jeg plutselig 3 valgmuligheter.

Nå må jeg flytte igjen, huset jeg bor i skal selges, og plutselig sitter jeg med 3 katter og en hund, så antar det må en annonse til her også...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis ingen melder seg bør du ta kontakt med Foreningen for Omplassering av dyr og Dyrebeskyttelsen i Trondheim, de har begge omplasseringshjem. Det er vel lite trolig at noen av dem har plass til lille Nala, men de har sikkert noen tips om hvordan du skal gå fram. Det er jo også mulig de kan ha henne en periode hvis det ikke har løst seg når du flytter? Det er verdt et forsøk. Lykke til. Hadde jeg ikke hatt 4 stk fra før skulle jeg tatt henne med øyeblikkelig virkning. Flott dame!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Takk for alle gode råd :)

Det ordnet seg heldigvis til alles beste. Nala bor nå med en ny familie litt utenfor byen ;)

Er veldig letta over at jenta mi har fått en stabil tilværelse igjen. Savner henne masse, men trøster meg med at hun har det kjempebra der hun er.

Skulle ha kommet med denne oppdateringen tidligere, men har vært en periode uten internett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...