Gå til innhold
Hundesonen.no

valpekurs bodø/fauske/saltdal eller omegn?


Lene og Diesel

Recommended Posts

Skrevet

Jeg mottar min blandingsvalp om noen få dager,og lurer derfor på om det arrangeres valpekurs i salten området til høsten? Evnt navn/nummer til folk som kan arrangere dette.. Min hund og de 2 andre i kullet vil så gjerne være med på noe slikt etterhvert,men har ikke funnet noe informasjon om slikt til nå..

Gleder meg til å få hund igjen :rolleyes:

Skrevet

Iik! Desverre har jeg ingen tips om valpekurs. Salten brukshundklubb har nettopp hatt et dressur/valpekurs, antar det blir en stund til neste. Du kan eventuelt gå inn på sbhk.no og sende mail til en av de som har peiling på nårtid det blir neste gang. Man finner mailadresser og slikt på siden. :) Jeg bor i Bodø førresten. Morsomt med flere folk fra nord her! :D

Skrevet

Takker for svar. Skal sende de en mail å høre,hadde vært utrolig kjekt med et kurs etterhvert. Pga litt forandring i planene,ble hunden hentet hjem i dag :)

Er kjempefornøyd og storkoser oss begge 2 nå,dette blir moro fremover!

Skrevet

Så moro. :P Ser for meg salten brukshundklubb skal ha noe kurs til høsten, men hva det blir vet man jo ikke enda. Mulig de kjører dressurkurs to ganger i året? Hmm. Jeg er ikke aktiv i klubben enda men skal ta første steget iløped av sommeren/høsten for da blir det familieførøkelse her i huset også, og da kommer det en liten gjeterfrøken i hus...

Du må bare hyle ut hvis du og valpen vil sosialiseres litt med en liten blandingsfrøken på 4kg. Hun er 10mnd nå og begynner å bli ganske voksen av seg, men hun sier aldri nei til lek. De fleste hundene hun treffer på iløped av en vanlig dag tar seg ikke tid til å leke med henne. -_-

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...