Gå til innhold
Hundesonen.no

Kommer det Mini Chicka'er om 2mnd? Spennende..


Renate A

Recommended Posts

Skrevet

Chicka har løpe tid, og igår når vi var ute på tur, så kom en hanne og smuk der satt han gitt. Banana

Det var ikke lenge han var i paradis, for jeg langet ut et bein etter han. :evil:

Nå vet jeg jammen ikke om han var inne lenge nok til at han smalt Chicka på tjukka...håper ikke det. [-o<

Men er hun det så får jeg bare gjøre det beste ut av det, både for mor og barn. :lol:

Så hvis det er noen her som vil ha en liten mini Chicka blandet med Breton, så bare si i fra, men er ikke sikker på noe enda da..

Det beste hadde vært om de kom til noen jeg "kjenner", som dere feks, for jeg blir nok litt bestemor tenker jeg... :lol:

Skrevet

Ja det blir spennene og se :wink:

Men man må jo faktisk heller ikke skille 2 hunde ad som parrer seg da hann hundens penis blir rund når den er oppe i tispen og derfor "sitter" fast. Og skiller man dem fra hverandre da kan det gå mye udover hannhunden penis!

Skrevet
Ja det blir spennene og se  :wink:  

Men man må jo faktisk heller ikke skille 2 hunde ad som parrer seg da hann hundens penis blir rund når den er oppe i tispen og derfor "sitter" fast. Og skiller man dem fra hverandre da kan det gå mye udover hannhunden penis!

Ja jeg vet det, det var derfor jeg sparket etter han for at han skulle komme seg ut før han satt seg fast. :wink:

Skrevet

Man ser jo ikke valper ennå, så ultralyd får jeg ta senere.

Og hvor lang tid har man på seg med abortsprøyta?

Det som er pointet er at dette skjedde kl 14 på julaften, og da er det ikke populært å ringe vetten for en abortsprøyte når hannen kun har vært inne i hun i noen sekunder, og hun mest sannsynelig ikke har tatt seg.

Men jeg tar det som det kommer, har hun tatt seg så får hun få dette kullet, så steriliserer jeg hun.

Jeg vet at mange er imot blandingsvalper, men de har jo livets rett de også.

Chicka gikk i bånd og hannen gikk løs, og vis meg den hannen som sier "nei takk" til ei tispe som er i verste perioden.

Skrevet
jeg er imot bevisst blanding av raser, men ikke imot blandingsvalper som har skjedd ved et "uhell". Hvis det var meg du mente da  :oops:

Nei jeg mente ikke noen, jeg bare vet at det er mange som er imot blandinger.

Dette må jo kalles max ulykke, når hannen tar seg til rette som han selv vil. :oops:

Skrevet
Off ja.. er livredd når jeg går tur med amy.. :shock:

Ja Kathrine, det har jeg også vært, enda jeg har gått steder hvor jeg vet det går lite hunder, men det er vel enda værre for deg, for am staffen kan vel ikke blandes??

Det er vel ikke lov, mener jeg??

Skrevet

Nope.. blir det valper der så må de avlives.. :evil: Så da er jeg liksom enda mer redd! hadde aldri hatt hjerte til det!

Men skal treffe anne her inne med aro imåra, satser på det går bra.. (han er kastrert).

Men tenk deg den drømme blandingen da :lol:

Skrevet

Så spennende da.

Blir spenende å hvordan valpene blir, men det er kanskje ikke så stor sjanse når de ikke hang sammen?

Da ozzy var 6 måneder hadde Nora løpetid, vi var ikke så nøye med å holde dem adskilt fordi han ikke var interessert i heletatt.

Men pluttselig var uhele ute, de hang sammen lenge.

Nora prøvde å GNAGE seg løs så jeg måtte holde henne rolig. :shock:

Ble ikke noe valper da, han var ikke kjønnsmoden enda...men de hang sammen lell.

Skrevet
Blir spenende å hvordan valpene blir, men det er kanskje ikke så stor sjanse når de ikke hang sammen?

Nei tror nok ikke det blir noe av... :wink:

Skrevet

må bare si en liten ting her jeg. :?

hannhunden trenger ikke nøvendigvis å henge fast for at tispen skal kunne ta seg. det er ikke alle hannhunder som henger når de parrer seg men det kan alikavel bli valper av det. :?

spørsmålet er vell heller hvor lenge han var i henne og fikk han til å jokke skikkelig på henne(sånn at hannhunden begynner å trippe med bakbena og henger klistret helt inn til tispa) før du fikk jaget han vekk for hvis han fikk gjort det så skal du ikke se vekk i fra at han fikk det til :?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...