Gå til innhold
Hundesonen.no

Pris på HDrøntgen


Recommended Posts

jeg betalte 1013 for HD-røntgen og Microshipmerking, i tillegg er det vel en avgift for det skjemaet som skal følge røntgen bildene for at NKK skal gidde å lese dem av. Informasjon om akkurat det finner man vel på NKK.no.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia
Har søkt rundt en stund her, men finner ikke tråden jeg trodde vi hadde. Hva er vanlig pris på HD & AD røntgen? Priseksempler fra deres dyrlege mottas med takk.

Var akkurat å røntget Dilla - og betalte 1295,- for HD/AA for henne. De har samme pris uansett størrelse ute hos oss.

Hos ekspertvetten (på røntgen) koster det 1100,- og det også er uansett størrelse.

Så jeg vil tippe at normalen ligger mellom 1000 og 1500 ett sted jeg, noen er sikkert mye dyrere også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia
De som skriver pris HD/AA,er dette for begge deler eller samme pris for beggetyper røntgen?

Kr 1295,- = HD røntgen + AA røntgen - altså full pakke

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg røntget Felix i går (kryss fingrene for A!), det kom på 1250 (Tønsberg).

EDIT: Dette var forresten bare HD...

Krysser fingrene for bra resultat! Jeg venter på mine (Saeta sine da) fremdeles, 2 uker siden vi var der.. Han sa det så veldig bra ut, så vi håper på det beste! :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia
Krysser fingrene for bra resultat! Jeg venter på mine (Saeta sine da) fremdeles, 2 uker siden vi var der.. Han sa det så veldig bra ut, så vi håper på det beste! :icon_redface:

Hvis det er to uker siden så ville jeg purra det opp, det skal ikke gå så lang tid - med mindre du da venter på faktura fra NKK først

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Krysser fingrene for bra resultat! Jeg venter på mine (Saeta sine da) fremdeles, 2 uker siden vi var der.. Han sa det så veldig bra ut, så vi håper på det beste! :)

Krysser fingrene for dere også! Felix sitt så også veldig bra ut, så han er nok frisk og rask :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eikou ble røntget for en uke siden, og da betalte jeg 900,- hos vet'en.

Fikk nesten mageknip av å vente på resultatet som skulle komme på mail ved avlesning, altså tirsdag, men ingen mail... Gjett om jeg hadde klump i magen da jeg sjekket oppdateringene på onsdag.... Men det gikk bra; HD A :icon_fun:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...