Gå til innhold
Hundesonen.no

Mykt, lett og ganske tynt halsbånd?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er, som tittelen tilsier, på jakt etter et mykt og behagelig, lett og ganske tynt halsbånd. Orry går vanligvis ikke med halsbånd bortsett fra på tur, men vil gjerne at han hele tiden skal ha et bånd med navn-/tlfnummerbrikke på seg når vi reiser bort i sommer, bare i tilfelle han mot all formodning skulle finne på å tusle seg en tur på egenhånd.

Gjerne et stoffbånd. Som nevnt over er det fint om det er behagelig å ha på (ikke sliter altfor mye på pelsen) og ikke tar altfor mye plass rundt halsen. Gjerne nettbutikk ;) Noen som har forslag?

Skrevet

Sånne rundsydde lærhalsbånd i kalveskinn??

Lette og behagelige å ha på, og ødelegger ikke pelsen. Har dessverre ikke noen link.. men de fleste butikker har det hvertfall :P

Skrevet
Dtte bruker jeg til Amigo. Helt supert og sliter ikke på pelsen i det hele tatt.

Dyreshopen.no

07004_08_MED.png

Jeg bruker også dette båndet på alle mine hunder. Er veldig fornøyd med det!

(men jeg har det i kledelig rosa, lilla og lyse rosa ;))

3.JPG

Skrevet
men jeg har det i kledelig rosa, lilla og lyse rosa ;)

Vi har god smak du og jeg Silje!

Men hva tror du Amigo hadde sagt om han fikk et rosa halsbånd ;) Han er jo jeger og da må han være tøff kar :rolleyes:

Skrevet
Dtte bruker jeg til Amigo. Helt supert og sliter ikke på pelsen i det hele tatt.

Dyreshopen.no

07004_08_MED.png

dette bruker jeg på Turbo å ;) kjempesmart siden det er refleks på det å ;) eller jeg brukte det.. det siste dagene aner jeg ikke hvor jeg har lagt det så for tiden går han uten bånd ;)

Skrevet

Nå er vel EzyDog-halsbåndene hverken lette eller tynne da ;) Vips har et camofarget et sted (på avatarbildet feks, heh) men det blir for stivt og tungt for min del.

Skrevet
Nå er vel EzyDog-halsbåndene hverken lette eller tynne da ;) Vips har et camofarget et sted (på avatarbildet feks, heh) men det blir for stivt og tungt for min del.

nei det er ikke så veldig tynt... den skal jeg gå med på ;) Men det er litt av grunnen til at jeg liker det! Selv om det ikke er det trådstarter spørr etter ;)

Men det er ganske så lett syns jeg!

Jaktlykke: Jeg tror han hadde det vært fint jeg! Han er trygg på sin seksualitet vettu ;)

Skrevet

Takk for svar! Så Ezydogbåndene i butikk her om dagen, og de blir litt for store og "klumpete" i forhold til det jeg ser etter. Men til vanlig bruk virker det som et veldig bra bånd :P

Har foreløpig kjøpt et som er likt som linken vipsen la ut, antakelig kjøper jeg også et som er litt i samme "gate" som Eva_Kihla la ut i tillegg.

Skrevet
Jeg bruker også dette båndet på alle mine hunder. Er veldig fornøyd med det!

(men jeg har det i kledelig rosa, lilla og lyse rosa :P)

3.JPG

Båndet mitt jo :P Eller, Saeta sitt da, hehe..

  • 2 weeks later...
Skrevet

Må bare si at skinn generelt sliter mindre på pelsen enn nylon. Ville helt klart anbefalt en sånt tynt rundsydd mykt lærbånd som de selger i de fleste dyrebutikker. :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...