Gå til innhold
Hundesonen.no

Japanspesialen 2007


Inu

Recommended Posts

Skrevet

De resultatene jeg har.... Veldig fornøyd med at vårt oppdrett tok BIM akita på alle 3 utstillingene. 2 BIM til Eikou er vi fornøyde med!

Shibavalpen, Sakura, fikk bra kritikk fra alle dommere og ble 2 ganger nr 2 i 4-6 måneder og en gang nr 4

NAK lørdag: Per Svarstad, Sverige

Akita:

BIR N S Uch NV 99 01 02 04 Toshiko's Ka-Ta Saitei Netsubo Siri ( 9,5 år gammel)

BIM N S Uch Ak-inu-bas Tim Lion-Maru (Vårt oppdrett :) )

American Akita:

BIR Danti Picture Perfect ( Sonen seier! )

BIM N S Uch NOrdV02 SV02 NV03 Redwitch the heat is on

Shiba:

BIR S Uch Honto-no Raigozu

BIM N Uch Benihidemi av Enerhaugen

NSK lørdag: Sigridur Pettursdottir, Island

Akita:

BIR INT Uch NV02 Toshiko's LA-AK Ikke Fido men Sansai

BIM N Uch Ak-inu-bas I-ma-ru Eikou No Hoshi ;)

American akita:

BIR N Uch Ølenskjolds Wonderboy

BIM Danti Picture Perfect

Shiba:

BIR N S Uch NV 04 05 SV 04 Shippo No Shinichi go Kagawa Shipposou

BIM N Uch Benihidemi av Enerhaugen

NAAK søndag Britt Nyberg, Norge

Akita:

BIR Marus Tiko av Shogun

BIM N Uch Ak-inu-bas I-ma-ru Eikou No Hoshi ;)

American akita:

BIR Danti Picture Perfect

BIM N S Uch NordV02 SV02 NV03 Redwitch the heat is on

Shiba:

BIR We-Sedso Unryu

BIM Honto-no Momoko

Skrevet

Eikou er utrolig flott Inu -Gratulerer!

Ja hvilken helg! Mange flotte hunder å se og et herlig vær. Solbrent men det får stå til, vi er veldig fornøyd med helgen :)

Kayla (15 mnd) tok 3 CERT denne helgen deriblant stort CERT på vår spesial. Hadde hun bare vært 2 år :=p BIS på NAK og BIS 2 på NAAK.

Bilde av henne:

IMG_0850.JPG

Takk for gratulasjoner!

Skrevet
Å var det Bernt? Så gøy :wub: Husker ham som "liten" også (ikke så liten iom. at han alt da var større enn mine hunder, men ung ihvertfall, hehe)

Jepp, Ølenskjods Wonderboy er lille Berntus :) men han var ikke liten nei, tror han var like stor som donny da han var 4 mndr

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...