Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny bruker, nye hunder


tussetass

Recommended Posts

Skrevet

Hei hopp:)

Jeg er ny her og tenkte at jeg i den anlening skulle skryte litt av mine kule, vakre hunder!

Familiehunden Max fylte nettop 10 år, men vi får fortsatt masse spørsmål ala "hvor gammel er den lille tassen da?" osv:)

post-2246-1180346321_thumb.jpg

For 2 uker siden fikk jeg hjem min første egne hund! Det var selvfølgelig en fantastisk dag, akkurat som alle andre dager med Yatzi. Yatzi er en liten papillon tispe født 3.februar. på dette bildet er hun litt trøtt :P men veldig søt!

post-2246-1180345700_thumb.jpg

Hun ser ut som en revunge i ansiktet :P

post-2246-1180346340_thumb.jpg

Skrevet

Hei og velkommen. Så herlige hunder. Vi er veldig glade i bilder her, så jeg håper det kommer fler! :P

Skrevet

takk!

har skjønt at rasen er ganske godt representert her inne! Litt stas med tanke på at det er mange på gata som tror hun er chihuahua og aldri har hørt om papillon :rolleyes:

Hun kommer fra kennel taspitir (Sem) :P

Skrevet

Velkommen hit - koselig å se at det er flere med beardiser her..

"Pippin&Symra" og jeg må ikke få bli for ensomme... (Vet om et par til, men de har jeg ikke sett her på lenge)

Håper du kommer til å trives her!

Susanne

Skrevet
Hei hopp:)

For 2 uker siden fikk jeg hjem min første egne hund! Det var selvfølgelig en fantastisk dag, akkurat som alle andre dager med Yatzi. Yatzi er en liten papillon tispe født 3.februar. på dette bildet er hun litt trøtt :) men veldig søt!

post-2246-1180345700_thumb.jpg

Søt? Hun er jo til å spise opp! :wub:

Skrevet

Hei alle:) Synes forresten forumet er superdupert. Generelt god folkeskikk og mye aktivitet, både om seriøst og litt mindre seriøst :wub:

Dere er flinke forummedlemmer :)

Skrevet

Herremin, for en vakker Papillon-jente du har! Virkelig. Likte utrolig godt uttrykket hennes.

Velkommen til forumet forresten. Vi forventer masse bildespam av de flotte hundene der altså. Som Ida sa, vi er veldig glade i bilder her. :angel:

Skrevet

Legger inn litt flere bilder. Nå begynner hun å bli stor jente! mer selvstendig hvertfall og har også vært på første valpekurskveld:) Selvfølgelig var hun søtest og best og allt sånn:P I morgen skal vi på stallen og hilse på hester og høner og griser.. Det tror jeg hun syns blir stas, i og med at det er litt kjedelig å se på at jeg leser til kejmi eksamen...

her kommer hvertfall bildene som jeg tok i hagen i dag:

post-2246-1180816721_thumb.jpg

gi meg!

post-2246-1180816782_thumb.jpg

hvordan hun får den ballen inn i munnen er over min fatteevne :rolleyes:

post-2246-1180816841_thumb.jpg

hehe, kommer med den nå jeg!

post-2246-1180816896_thumb.jpg

litt morsomt at hun skal spise på allt når hun ikke har så veldig lyst på maten sin... hm, kanskje det henger sammen? :shocked:

post-2246-1180816982_thumb.jpg

:P

Skrevet

I går var jeg og en vennine på det nye friarealet på ekeberg. Det var godt gjemt bort, men kjempefint. Det var ikke så mange hunder der da, bare to til bortsett fra min yatzi og min veninnes kooiker. Yatzi syntes det var kjempekult å leke med de "store gutta" når det kom en weimeraner/flat blanding. Tøffe jenta:) Fikk ikke tatt bilder da, men har et par av yatzi og kompisen hennes:

post-2246-1181226281_thumb.jpg

her prøver yatzi å få tak i den røde bamsen..lykke til :P

post-2246-1181226331_thumb.jpg

nåh, søte da:)

post-2246-1181226511_thumb.jpg

pene yatzi :P

post-2246-1181226638_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...