Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva tar du?


Marianne&Bianca

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Passer naboens/venners hunder gratis jeg. Får 200,- for en helg, men de blir jeg nesten tvingt til å få.

Skrevet

Det kommer vel litt an på om det er familie eller nære venner. Da ville jeg ikke tatt noen ting... Er det litt fjernere og dere er et alternativ til kennel, ville jeg tatt femhundre kroner uka, kanskje. Billig kennel :ahappy: .

Skrevet

Jeg tar ingenting for å passe venner sine hunder, eller familie men hadde det vært en jeg skulle passe og jeg bare hadde kjent dem litt så hadde jeg kanskje tatt rundt 50 kr dagen :ahappy:

Skrevet

Jeg passer en Schäfer hver onsdag, det får jeg 500 kr mnd for. Har jeg henne mer får jeg også mer men det er ikke noen fast pris vi har. Hører med til historien at eieren og jeg er venninner også da og at når hun passer jentene mine mer så får jeg også mindre av natulige årsaker :ahappy:

Skrevet

Dette er ikke venner eller familie, de bor i Ålesund og ønsker å betale vanlig kennelpris..

Nå tenkte jo ikke vi at vi skal ta kennelpris, men for vanlig hundepass.

Takknemlig for flere forslag, og takk til dere som har svart :ahappy:

Skrevet

Jeg tar mellom 100 og 150 kr for pass sånn generelt. Hunden jeg passer fast får jeg 100kr dagen for, litt mer avogtil, og litt mindre avogtil. Det syns jeg er helt passe. Fremmede hunder tar jeg 150 kr for. Venners hunder passer jeg selvsagt gratis.

Skrevet

Vi som trener i lag har en avtale på dette, vi passer hverandres hunder gratis. Når det gjelder ukjente folk kan du faktisk ta endel. Vanlig kennelpris nå ligger på 150-250 kr per døgn. Jeg vet at folk pleier å betale mer for privat pass, enn kennel.

Jeg liker ikke å ta i mot penger for pass, og prøver derfor å lure meg unna så mye som mulig. For noen år siden betalte jeg 1000 kr uken for at ei venninne passet Tassa. Hva som er vanlig, det vet jeg ikke :ahappy:

Skrevet

Jeg skal passe tibben til ei venninne i 10 dager i sommer. Jeg har aldri tenkt på å ta noe fpr det egentlig...

Skrevet

Ønsker dere og være billigere?

Som nevnt så burde "hjemmepass" kost mer enn kennel.

Ville kanskje tatt 100kr døgnet eller noe...

Skrevet

150 kr døgnet eller noe kanskje? Pluss mat og alt sånt som hunden trenger, men det er vel en selvfølge. :Laugh:

Syns prisene burde ligge i alle fall på samme som vanlig kennel, hunden du passer for jo tross alt ett mye bedre tilbud enn om den skulle vært på kennel, sammen med MANGE andre hunder. Er helt sikkert en mye bedre opplevelse for hunden å få være hos privatpersoner enn på en kennel der det er mange som deler på oppmerksomheten, pluss at det er mange flere skremmende og nye lukter der.

Huff, ble fryktelig dårlig skrevet dette her :glare: men dere skjønner vel hva jeg vil frem til :ahappy:

Skrevet

Hvis du ikke kjenner de noe særlig ville jeg tatt ca 150,- i døgnet (kanskje en billigere ukes-pris). Det blir et billigere alternativ enn å sette hunden på kennel (eller... noen steder koster det liksom 120,- mens andre steder koster det bort i mot 300,-!).

Det kommer også an på om du dekker fôr og har alt nødvendig utstyr. Hvis du ikke har det burde du ikke kunne ta mer enn 120,- synes jeg... Det er jo ikke helt hvite inntekter...

Skrevet

Jeg syns egentlig at man burde betale mer for at noen skal passe hunden hjemme i sitt eget hus enn det de tar på kennel. For i et privat hjem vil hunden få mye mer oppmerksomhet og blir med en gang en del av familien. Pluss at det er mye mer krevende for en privat person å få en ny hund i hjemmet enn det det er for en kennel med utegårdet o.l som hundene er i...

Skrevet

Et døgn på kennel koster mellom 100 og 400kr. Jeg ville kanskje tatt fra 50 til 150 pr døgn. Mat og tyggebein bør følge med når dere passer valpen, altså at de betaler/ordner med det.

Guest Belgerpia
Skrevet

Vi har av og til pensjonshunder, og vi tar kr 100,- pr. døgn - vi tar ikke noe i tillegg for leker, tyggebein og mat. De fleste har med seg mat, men har de ikke det så er maten inkludert i de 100,- kronene.

Jeg synes ikke man skal ta noe mer jeg. Mange her mener at man skal ta mer for å ha hunder hjemme - men det synes ikke jeg. En kennel har ansatte som skal ha lønn, de betaler moms og skatt osv. Det gjør man ikke når man passer hund på privaten.

Familiens hunder har vi gratis, det samme med fôrvertshunder osv. Valpekjøpere betaler det samme som pensjonærer - altså kr 100,-

Hos oss inngår vanlig turer, kos og mat. Er de riktig heldig får de til og med sove i sengen *ler* Altså - hunder som ter seg får lov til å være en av vår "hundefamilie" - hunder som er litt vanskligere bor i kennelen men får turer morgen og kveld og også kos og godbiter.

Skrevet

Omtrent som jeg skulle ha skrevet det selv Belgerpia.. 100,- pr døgn (med eller uten mat), men jeg tar bare imot eget oppdrett, fortrinnsvis kun en av gangen, og jeg er avhengig av at den går sammen med mine egne (dvs at ingen kragler)..

Sånne korte pass - ett døgn eller to, tar jeg ikke noe for (det er jo faktisk valpekjøperne mine), men ved å i alle fall ta "litt" så gjør folk en liten ekstra jobb for å finne en annen som kan passe hunden sin. (Jeg har dessverre ikke SÅ stor glede av å ha en ekstrahund i familien i ukesvis hver vår, sommer og høst...)

Børst og bad kommer evt. i tillegg, men det løser man hvis det er aktuelt (eller nødvendig).

Susanne

Skrevet

Jeg har passet venner sine hunder over alt i fra 1 til 4 døgn. Jeg har aldri tatt betaling for såpass få dager. Jeg ser på det som et gode å få lov til å passe hunder som ikke gjør noe negativt ut av seg, for eksempel Zira til Silje. Når hun er på besøk er jeg bare glad til. :P Jeg koser meg med to portiser i hus, spesielt når jeg går turer og alle jeg møter spør om de to er søsken eller mor og datter.

Forøvrig kan det være jeg ville tatt en eller annen form for betaling dersom det dreide seg om 1, 2 eller flere uker. Igjen kommer det an på hvor godt jeg kjenner hundens eier. En forutsetning er at jeg ikke skal ha noen utgifter ved å passe en hund, altså at eier av hunden må sørge for at mat, godbiter og andre nødvendige ting er finansiert på en eller annen måte.

Skrevet

Jeg hadde nok ikke tatt mye for det, men hvor gammel er hunden? mener jeg leste at det var en valp? Er jo litt mer krevende å passe en liten valp. Men jeg hadde tatt maks 100 kr i døgnet for det, jeg hadde nok ikke hatt samvittighet for å ta noe for det, men det er nå meg da. Jeg passer hunder for oppdretteren min ganske ofte, men tar selvfølgelig ingenting for dette da han også passer Mike innimellom skal vi bort. Jeg syns det bare er koselig og veldig lærerikt å passe andre sine hunder.

Skrevet

Jeg skal passe hund i sommer, og da får jeg veldig bra betalt.

jeg er også så heldig at jeg har en oppdretter som passer hundene mine gratis hvis det passer seg

Skrevet

Jeg passet en hund i fjor sommer som oppdretter ikke kunne ha som avtalt. Jeg fikk da 125 kr. døgnet.

Passet en annen hund nå i påsken og fikk 200 kr døgnet.

Begge hadde med egen mat, poser og godbiter.

Er det noen du ikke kjenner så syntes jeg du godt kan ta minst 200 kr.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...