Gå til innhold
Hundesonen.no

Arbeidsuke


Guest Just me!!

Recommended Posts

Guest Just me!!

Hei! Jeg og venninnen min skal ha arbeidsuke 4.juni - 8.juni. Vi har søkt rundt etter passende jobber, og kommet frem til dyrebutikken og forskjellige veterinærer. Men vi vil aller helst jobbe hos en kennel/oppdretter, noen her som har tatt imot skole-elever før eller gjerne vil det? Eller kanskje kan sette oss i kontakt med noen?

Vi er 15 og har begge god hundeerfaring. Vil gjerne lære mer, derfor velger vi dette som tema under arbeidsuka. :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har desverre ingen jobb til dere, men jeg lover dere at dere ikke vil angre et sekund! Jeg har selv jobbet på en dyreklinikk her i Bergen to ganger, og det er bare så gøy. Er dere litt tøffe og blir med inn å se på operasjoner så er jeg sikker på at dyrlegen vil fortelle dere alt han/hun gjør og det er veldig interessant! Dere får sikkert også lufte hunder, vaske og muligens sitte i resepsjonen. Lykke til! Det blir kjempe gøy! :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke veterinærer tar i mot elever lenger. De gjorde ikke det i fjor, i alle fall! Det var utrolig dumt, syns jeg. Men jeg jobbet på FOD-gården i stedet for! Helt greit, egentlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke veterinærer tar i mot elever lenger. De gjorde ikke det i fjor, i alle fall! Det var utrolig dumt, syns jeg. Men jeg jobbet på FOD-gården i stedet for! Helt greit, egentlig.

Jeg jobbet hos veterinær :ahappy:

Oppdretteren min hadde sikkert ønsket dere velkommen - men litt utenfor oslo da :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så gøy! :ahappy: Jeg arbeidet også hos veterinær da vi hadde en arbeidsdag i 8. klasse, men da vi ringte rundt og spurte om det gikk, så fikk vi beskjed om at de har sluttet med det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Just me!!

Det var sykt vanskelig å finne jobb, ingen veterinærer eller omplasseringer ville at vi skulle jobbe der. :/

Klarte tilslutt å få tillatelse hos Grorud Dyreklinikk. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei

Vetriærerer tar som oftest ikke inn elever lenger... men på OD i 8 jobbet jeg på en kennel i sørkedalen.. helt ok egentlig, men var vedlig lite å gjøre. i arbeidsuken jobbet jeg i dyrebutikken på cc og der har jeg også fått en fast jobb :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...