Gå til innhold
Hundesonen.no

Arbeidsuke


Guest Just me!!

Recommended Posts

Guest Just me!!

Hei! Jeg og venninnen min skal ha arbeidsuke 4.juni - 8.juni. Vi har søkt rundt etter passende jobber, og kommet frem til dyrebutikken og forskjellige veterinærer. Men vi vil aller helst jobbe hos en kennel/oppdretter, noen her som har tatt imot skole-elever før eller gjerne vil det? Eller kanskje kan sette oss i kontakt med noen?

Vi er 15 og har begge god hundeerfaring. Vil gjerne lære mer, derfor velger vi dette som tema under arbeidsuka. :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har desverre ingen jobb til dere, men jeg lover dere at dere ikke vil angre et sekund! Jeg har selv jobbet på en dyreklinikk her i Bergen to ganger, og det er bare så gøy. Er dere litt tøffe og blir med inn å se på operasjoner så er jeg sikker på at dyrlegen vil fortelle dere alt han/hun gjør og det er veldig interessant! Dere får sikkert også lufte hunder, vaske og muligens sitte i resepsjonen. Lykke til! Det blir kjempe gøy! :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke veterinærer tar i mot elever lenger. De gjorde ikke det i fjor, i alle fall! Det var utrolig dumt, syns jeg. Men jeg jobbet på FOD-gården i stedet for! Helt greit, egentlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror ikke veterinærer tar i mot elever lenger. De gjorde ikke det i fjor, i alle fall! Det var utrolig dumt, syns jeg. Men jeg jobbet på FOD-gården i stedet for! Helt greit, egentlig.

Jeg jobbet hos veterinær :ahappy:

Oppdretteren min hadde sikkert ønsket dere velkommen - men litt utenfor oslo da :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så gøy! :ahappy: Jeg arbeidet også hos veterinær da vi hadde en arbeidsdag i 8. klasse, men da vi ringte rundt og spurte om det gikk, så fikk vi beskjed om at de har sluttet med det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Just me!!

Det var sykt vanskelig å finne jobb, ingen veterinærer eller omplasseringer ville at vi skulle jobbe der. :/

Klarte tilslutt å få tillatelse hos Grorud Dyreklinikk. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei

Vetriærerer tar som oftest ikke inn elever lenger... men på OD i 8 jobbet jeg på en kennel i sørkedalen.. helt ok egentlig, men var vedlig lite å gjøre. i arbeidsuken jobbet jeg i dyrebutikken på cc og der har jeg også fått en fast jobb :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
    • Har han en teppebit fra oppdretter, og et teppe/pledd å krype inn i? Ja, det blir nok tygget i stykker, men er greit om han har et lunt sted å lage seg et "rede". Husk at han antageligvis er vant til å sove i en varm haug av valper. Utviklingen går fort i denne alderen, og jeg ville gitt ham noen netter til med selskap i valpebingen.  Går dere ut med ham om natten? En mulighet er å ta ham med ut når han våkner, la ham tisse, og så gå inn igjen og legge ham i valpebingen og dere utenfor.
    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...