Gå til innhold
Hundesonen.no

Dummy


Recommended Posts

Skrevet

Dummy var det eneste jeg ikke har av leker nesten så da måtte jeg jo kjøpe en :rolleyes: men hvordan trener man med den ??? eller er den bare til å tygge på lix

Skrevet

En dummy er ikke en leke, men et apportobjekt. Så hvis du vil trene apport, så er dummy tingen. :) Hvis ikke jeg er helt på jordet nå, så brukes dummy gjerne i apporttrening med jakthunder, fordi den er en slags etterlikning av en fugl, noe en ikke kan si om en apportbukk av tre eller metall...

Skrevet

Tore/scorp. har blitt hjernevasket på jaktkurs for retrievere han :)

En dummy er ikke noe leketøy men noe som brukes til apporttrening. Den brukes også i enkelte jaktprøver til retrievere istede for fugl. Den kan brukes både til apportering på land og i vann. Så hvis du ikke har planer om å trene apportering med hunden så kan den vel brukes som tyggeleke. Men skal du trene apportering så er det viktig at den ikke skal lekes/tulles med og ikke tygges på.

Skrevet

på apportering bruker jeg apportbukk i plastikk. Jeg får vel bare la den ligge til jeg får bruk for den da :hmm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...