Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som så på gretne gamle gubber på tv i går?


Turnip

Recommended Posts

Den siste delen av Gretne Gamle Gubber på tv i går, så skulle de hjelpe til på Standal HUndepensjonat i går.

Jeg fikk litt sjokk egentlig når jeg så dette, fint at de serverte hundene biff og sånt, men de gav hundene mat fra kjøkkenbenken, den ene hunden forsynte seg selv av kjøkken benken. Den ene hunden fikk en hel kjele med spagetti også.

Den var en hund som hadde 1 årsdag og det skulle feires, de bakte boller med krem på, og masse forskjellige ting til hundene, de hadde bursdagshatter og klær på seg til anledningen, Hunden fikk masse gaver og godbiter...

Syns dette her egentlig var litt drøyt... jeg hadde blitt litt irritert hvis min hund fikk mat fra kjøkkenbordet og fikk lov å forsyne seg selv. Og i tilegg etter det fikk en hel kjele med spagetti..

Eller er det bare meg som syns dette var litt rart??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg så det å jeg skal ikke sette hunden min bort dit:P men det kan jo hende de gjorde det til litt ekstra pga det var tv da.. F.eks alle de klærne å sånn tror jeg de bare hadde lånt hos pet shop girls (prislappene var på)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå ble det jo også påpekt på slutten av programmet at alle eiere var tilstede under innspillingen også, så de kan neppe ha hatt mye i mot det. Og antakelig var det vel planlagt å overdrive litt, for å sette ting litt på spissen for disse "gubbene".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skulle tro at det var dyremishandling å gi hundene biff eller mat fra bordet :rolleyes: So? Hundene mine får matrester daglig, ikke mye men litt, og hvis noen som passet de følte for at de skulle spise fra kjøkkenbordet så dem om det. Hundene mine skiller på borte og på besøk, matmor og andre. Tåler litt spaghetti gjør de også da de har fått annet enn en type tørrfòr hele livet. Jeg ville også blitt dårlig i magen av spaghetti hvis jeg bare hadde spist en type brød hele livet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...