Gå til innhold
Hundesonen.no

En omplasserings hund jeg en gang hadde


Karina+cathy

Recommended Posts

Skrevet

Hadde en gang en hund som desverre den gangen ble litt formye for meg,jeg hadde små barn,liten leilighet osv.Så da tok jeg det tunge valget med å omplassere henne,jeg har angret hver dag siden å har tenkt ofte og mye på denne hunden.

Å i dag fant jeg henne på finn,sendte da imupulsivt en melding om at jeg vil ha henne tilbake(hadde en muntlig avtale om at jeg skulle få henne tilbake hvist det ikke gikk bra)har send sms,melding på msn og e post,så nå sitter jeg her da med hjertet i halsen å venter spendt på svar

Å tenker,hvordan ska dette gå?jeg har to hunder fra før?hvet om flere her som har erfaring med flere hunder,hvordan er det med tre tisper i samme hus?(blei rotet dette,men klarer ikke helt å tenke helt akkurat nå)

Skrevet

Tre tisper i samme hus OG en hannhund har vi her :Laugh: Går helt glimrende med denne kombinasjonen, og kan da ikke tenke meg at det blir noe problem med kun tisper heller!!

Håper du får henne tilbake - lykke til!!

Skrevet

Men er du sikker på at du vil ha henne tilbake? Det går nok fint å ha tispa sammen med de andre :) Lykke til! Håper virkelig du får henne tilbake hvis du virkelig vil ha henne tilbake :)

Skrevet
Men er du sikker på at du vil ha henne tilbake? Det går nok fint å ha tispa sammen med de andre :) Lykke til! Håper virkelig du får henne tilbake hvis du virkelig vil ha henne tilbake :)

Ja,jeg har gjevnlig sendt mail til henne om at vist hun skal kvitte seg med henne så vil jeg ha hun tilbake,livs situasjonen har nå endret seg,har nå hus å hage barna er blitt større...så jeg er vil virkelig ha den hjerteknuseren tilbake(håper hun husker meg)det er bra at tre tisper vil gå greit for en har jo hørt ting om det som ikke er helt bra...jeg går nå rundt i en nærvøs ventende lykke rus å håper virkelig at jeg får henne tilbake :P

Skrevet

Å, men da håper jeg for all del at du får henne tilbake :):) Tror nok det skal gå bra med tispene hvis du har to tisper fra før som ikke har noe i mot andre tisper.. Tror du ikke?

Skrevet

jo jeg håper på det,den eldste her er 1,5 år om den minste 8 uker...så får vi håpe at vist jeg får henne igjen så er det som di sier at alle gode ting er tre:)

Skrevet

Håper virkelig du får hun tilbake!! Må være rart å finne sinn tidligere hund annonsert på nettet?

Har du prøvd å ringe hun? Sto at du hadde sendt sms og mail bare.

Skrevet

Ja å hun tar ikke tlfen,jeg har hatt på følelsen lenge at denne dagen ville komme,så jeg har vært en aktiv bruker av finn lenge nå,men det var litt av ett sjokk for det,så nå går jeg bare rundt her å sviver har vel røykt 15 røy på ett par timer,skal prøve å ringe fra hustlen nå vist ikke legger jeg igjen beskjed på svareren at hun må ringe meg

Skrevet

Nå skal ikke jeg ødelegge noe her altså. Men selv om du finner hunden din igjen, så du ikke ta den. Selvfølgelig vil du, men bør du? Å ha valp tar mye tid, pluss at du har en voksen hund til :) Tenk godt igjennom det før du gjør det. For du kan angre.

Jeg omplassere selv en hund ( Crizpo ) pga sykdom. Etter 3 år kom han tilbake. Han kjente tydelig meg igjen, og jeg ville gjerne ha han tilbake. Men man må faktisk gå i seg selv og faktisk se om man bør gjøre det. Jeg lot han gå... Nå har han det kjempe fint, men at det var trist er det ingenting å si på.

Om det går fint å ha flere hunder? Vi har 5 hunder i hus, men jeg kunne aldri tenkt meg å ha ansvar for alle de alene. Selvfølgelig er det perioder i året jeg har det, men over mange år, nei. Jeg har selv 2 hunder og 1 på fòr. Det går fint det, men da går det kun i hund. Ingen andre hobbyer, barn osv :)

Uansett lykke til :P

Skrevet

Nå fikk jeg mail at det var noen andre som skulle komme å se på henne,men vist di ikke skulle ha henne kunne jeg kjøpe den,dette føler jeg er brudd på den avtalen vi hadde,selv om den bare var muntlig...

Skrevet
Nå fikk jeg mail at det var noen andre som skulle komme å se på henne,men vist di ikke skulle ha henne kunne jeg kjøpe den,dette føler jeg er brudd på den avtalen vi hadde,selv om den bare var muntlig...

Trodde muntlig var like gjeldende som skriftlige avtaler, jeg...

Skrevet

Men er det ikke sånn at man ikke har den rettigheten uansett?

At man ikke kan kreve det av en kjøper?

Håper fordet at du får henne igjen :)

Skrevet
Men er det ikke sånn at man ikke har den rettigheten uansett?

At man ikke kan kreve det av en kjøper?

Håper fordet at du får henne igjen :)

Ja jeg ringte til NKK for å höre om en annen sorts avtale var juridisk bindende. Og på en eller annen måte kom vi inn på dette emnet og dessverre så er ikke en sånn avtale som dette juridisk bindende.

Skrevet
Ja jeg ringte til NKK for å höre om en annen sorts avtale var juridisk bindende. Og på en eller annen måte kom vi inn på dette emnet og dessverre så er ikke en sånn avtale som dette juridisk bindende.

Ja det var det jeg mente

Men nå viser det seg at hun faktisk holder det som ble sagt likevel så til helga så henter jeg henne :) oh happy day :icon_fun:

Så bra, GRATULERER...

Kan vi se bilder av den? :) Og vil du fortelle litt mer om ho?

*nysgjerrig*

Skrevet

Har bare ett bilde på denna datan,men legger det inn jeg:)dette er en hund som jeg fikk vinteren 2005 som valp hun er 50%rottis og resten er vi ikke sikre på men det han se ut som noe labrador og setter hun heter Arwen da min sønn digga den tiden ringenes herre:)...jeg har angret hver dag på at jeg kvitta meg med henne,å nå endelig skal hun komme hjem.Har hatt det på følelsen leng at denne dagen ville komme å endelig var den her:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...