Gå til innhold
Hundesonen.no

En omplasserings hund jeg en gang hadde


Karina+cathy

Recommended Posts

Hadde en gang en hund som desverre den gangen ble litt formye for meg,jeg hadde små barn,liten leilighet osv.Så da tok jeg det tunge valget med å omplassere henne,jeg har angret hver dag siden å har tenkt ofte og mye på denne hunden.

Å i dag fant jeg henne på finn,sendte da imupulsivt en melding om at jeg vil ha henne tilbake(hadde en muntlig avtale om at jeg skulle få henne tilbake hvist det ikke gikk bra)har send sms,melding på msn og e post,så nå sitter jeg her da med hjertet i halsen å venter spendt på svar

Å tenker,hvordan ska dette gå?jeg har to hunder fra før?hvet om flere her som har erfaring med flere hunder,hvordan er det med tre tisper i samme hus?(blei rotet dette,men klarer ikke helt å tenke helt akkurat nå)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men er du sikker på at du vil ha henne tilbake? Det går nok fint å ha tispa sammen med de andre :) Lykke til! Håper virkelig du får henne tilbake hvis du virkelig vil ha henne tilbake :)

Ja,jeg har gjevnlig sendt mail til henne om at vist hun skal kvitte seg med henne så vil jeg ha hun tilbake,livs situasjonen har nå endret seg,har nå hus å hage barna er blitt større...så jeg er vil virkelig ha den hjerteknuseren tilbake(håper hun husker meg)det er bra at tre tisper vil gå greit for en har jo hørt ting om det som ikke er helt bra...jeg går nå rundt i en nærvøs ventende lykke rus å håper virkelig at jeg får henne tilbake :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja å hun tar ikke tlfen,jeg har hatt på følelsen lenge at denne dagen ville komme,så jeg har vært en aktiv bruker av finn lenge nå,men det var litt av ett sjokk for det,så nå går jeg bare rundt her å sviver har vel røykt 15 røy på ett par timer,skal prøve å ringe fra hustlen nå vist ikke legger jeg igjen beskjed på svareren at hun må ringe meg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå skal ikke jeg ødelegge noe her altså. Men selv om du finner hunden din igjen, så du ikke ta den. Selvfølgelig vil du, men bør du? Å ha valp tar mye tid, pluss at du har en voksen hund til :) Tenk godt igjennom det før du gjør det. For du kan angre.

Jeg omplassere selv en hund ( Crizpo ) pga sykdom. Etter 3 år kom han tilbake. Han kjente tydelig meg igjen, og jeg ville gjerne ha han tilbake. Men man må faktisk gå i seg selv og faktisk se om man bør gjøre det. Jeg lot han gå... Nå har han det kjempe fint, men at det var trist er det ingenting å si på.

Om det går fint å ha flere hunder? Vi har 5 hunder i hus, men jeg kunne aldri tenkt meg å ha ansvar for alle de alene. Selvfølgelig er det perioder i året jeg har det, men over mange år, nei. Jeg har selv 2 hunder og 1 på fòr. Det går fint det, men da går det kun i hund. Ingen andre hobbyer, barn osv :)

Uansett lykke til :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå fikk jeg mail at det var noen andre som skulle komme å se på henne,men vist di ikke skulle ha henne kunne jeg kjøpe den,dette føler jeg er brudd på den avtalen vi hadde,selv om den bare var muntlig...

Trodde muntlig var like gjeldende som skriftlige avtaler, jeg...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men er det ikke sånn at man ikke har den rettigheten uansett?

At man ikke kan kreve det av en kjøper?

Håper fordet at du får henne igjen :)

Ja jeg ringte til NKK for å höre om en annen sorts avtale var juridisk bindende. Og på en eller annen måte kom vi inn på dette emnet og dessverre så er ikke en sånn avtale som dette juridisk bindende.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg ringte til NKK for å höre om en annen sorts avtale var juridisk bindende. Og på en eller annen måte kom vi inn på dette emnet og dessverre så er ikke en sånn avtale som dette juridisk bindende.

Ja det var det jeg mente

Men nå viser det seg at hun faktisk holder det som ble sagt likevel så til helga så henter jeg henne :) oh happy day :icon_fun:

Så bra, GRATULERER...

Kan vi se bilder av den? :) Og vil du fortelle litt mer om ho?

*nysgjerrig*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har bare ett bilde på denna datan,men legger det inn jeg:)dette er en hund som jeg fikk vinteren 2005 som valp hun er 50%rottis og resten er vi ikke sikre på men det han se ut som noe labrador og setter hun heter Arwen da min sønn digga den tiden ringenes herre:)...jeg har angret hver dag på at jeg kvitta meg med henne,å nå endelig skal hun komme hjem.Har hatt det på følelsen leng at denne dagen ville komme å endelig var den her:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...