Gå til innhold
Hundesonen.no

Unngulls Dana de Dana - Abbygail


Raksha

Recommended Posts

Abby er en liten petit brabancon frøken som kom til meg 30. mars i år. Født 2. januar hos oppdretter i fredrikstad. Hun er ei lita frøken med masse energi og tror hun er tøffere enn toget, spesielt om hun har Aro å støtte seg til.

Hun elsker å løpe og leke, bite på alt hun finner, sove på meg, terge Aro og bite på Charlie. Hun er rett og slett slik en valp skal være. :)

Abby med lillebror Dennis hos oppdretter:

421499636_6cc40b2b25.jpg

Aro ble overlykkelig da han fant ut at den snåle saken kunne lekes med:

442033197_77ce10c8d4.jpg

Full fart og stormende jubel:

467713506_1c63cea603.jpg

Pene knøtta mi:

442029506_4ec72b6921.jpg

Planen med henne er ikke helt klarlagt enda, jeg har lyst til å prøve meg på utstilling for å se om hun kan gjøre det bra der. Ellers er vi på valpekurs i helga og satser på å fortsette å trene lydighet ol. dersom hun syns det er moro. Foreløpig ser det bra ut. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 170
  • Created
  • Siste svar

Takk lunacop! Jeg syns hun ser bra ut, men jeg er jo ikke akkurat objektiv da. Oppdretter skal ha henne en uke mens jeg drar på ferie, så da får jeg vel litt mer kvalifisert syn på hvordan hun har utviklet seg siden jeg fikk henne enn det jeg klarer å gi. :)

Sjarmtroll ja, og hun vet det SÅ godt. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Just me!!

Så herlig! Vi kommer nok og plager dere litt en dag, Archie er ikke så dum lenger. ;)

Hun var liten i forhold til ballen på et av de øverste bildene! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun er en utrolig kul liten sak. Har nå blitt 3kg. Hopper glatt opp i seng og sofa, prøver å hoppe opp på fanget mitt, men får det ikke helt til enda.

"Halla! Hva skjer a'?"

493697075_23df432c16.jpg

Full fart:

493698339_90d8ec52bc.jpg

Ikkeno å si på stilen hvertfall :D

493677976_ced9fe631d.jpg

"I can flyyyy!"

493700585_a70593c418.jpg

Kamplysta er det ingenting å si på. Bitepølsa falt i smak så håper å få bygget opp den som skikkelig forsterker.

493683902_15c7eaa778.jpg

Tøffa:

493673444_95fb55c296.jpg

Aro er ikke helt i form om dagen, men pen er han likevel. :D

493680256_a352475072.jpg

493704167_72965ca7a3.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Abby har nå passert 6 mnd. og løpetiden er i gang. Hormonene melder sin ankomst med brask og bram så dette kan bli interessant. I det ene øyeblikket skal hun takle verden på sin måte på strak arm, og i det neste er hun en skjelvende liten valp som trenger trøst av mamman sin. Men verdens skjønneste rare lille hund er hun enda. :)

Ferien i år gikk til sørtrøndelag. Langt inni skogene. Tre bikkjer, masse skog, litt mygg og masse regn.

Gamlemor Rexie, sjefa i egen person.

860273483_64e2a5eceb.jpg

Jeg tester black and white funksjonen på kamera mens Aro bare er pen:

860171595_5630cc24cf.jpg

Jegeren Abby:

860993816_4e352bcf5a.jpg

Byttet var forøvrig en humle som unslapp rovdyrtennene.

Tøffa på tur:

860080173_898314bdd4.jpg

Drikking etter tur - møljedrikking:

860087405_085316d04e.jpg

Pen gutt:

860179457_440e314630.jpg

Sjekk rotta til venstre i bildet: "skal... komme... først... frem...!"

860973718_ddfdd45f12.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stilig rase, har aldri lagt noe spesielt merke til den før, hva er standarden på høyde og vekt? Jeg syns hun ser så bitteliten ut (har fått med meg at hun bare er 6mnd da) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så fin Abby har blitt :) Stor jente, løpetid og greier!

Lille Valpa mi har ikke fått løpetid enda, hun er nå åtte mnd.. kommer vel snart nå, vil jeg tru.

Tar meg friheten til å svare MariJ;

standarden for griffons er på mellom 3,6 og 6kg som voksne. Akkurat passe stor :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...