Gå til innhold
Hundesonen.no

Pakita


kittykatt

Recommended Posts

post-1946-1177245954_thumb.jpg

Da begynner jenta mi å bli stor. Tiden går fort og har strukket seg til 6 mnd'ers aldern.. Sikkert en artig fase av livet for visse *kremtkremt*, men en noe mere irriterende fase men på en artig måte for matmor.

Har da funnet ut at nå er det påtide å utforske værden selv. så når mor kaller inn: hmm.. det har vi ikke hørt.. kikke litt på døra så trappa opp til store boretslaget med lekeplass, masse barn busker og andre spennende dyr.. Men nei sorry, vi tar trappa muttern... Å dermed flakser jeg etter i kjipper og badekåpe med pipeleker og sprettballer til naboenes store latter... å da er jo muttern pluttselig utrolig interesang der a står og tuller så da må man komme tilbake og sjekke ut ja og seffern en dra kamp! kult... dermed bærer det inn ja.. takk og lov for langlina :Laugh:

Ellers er hun veldig lærevillig men å tøye strikken for tiden er enda kulere, så det blir mye lek og små korte økter med lydighet...

legger ut noen bilder av den stadig voksende jenta mi som jeg aldri har angret et sekund på at jeg anskaffer meg.. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Har sitti å sett igjennom bildene av Pakita..og andre hunder...

Men helt ærlig, Cathrine..

Pakita er en av di vakreste Borderè jeg har sett :D

Hun er sååå skjønn... :D

(Kim likte henne jo åsså :D )

Og Bonnie er åsså en meeeeget vakker Border :D

Og seff...Alles lille gulljente... Nana :D

Hun er såå skjønn da :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har sitti å sett igjennom bildene av Pakita..og andre hunder...

Men helt ærlig, Cathrine..

Pakita er en av di vakreste Borderè jeg har sett :D

Hun er sååå skjønn... :D

(Kim likte henne jo åsså :D )

Og Bonnie er åsså en meeeeget vakker Border :D

Og seff...Alles lille gulljente... Nana :D

Hun er såå skjønn da :D

takk og takk =)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...