Gå til innhold
Hundesonen.no

Sensasjonen Nikita


Artemis

Recommended Posts

Nuvel.. Jeg er litt delt i følelsene mine når det gjelder denne "holde liv i hunden for enhver pris"-mentaliteten... Men bra det var vellykket i dette tilfellet.

Må innrømme at jeg deler din mening om dette. Lurer også på hva prisen er for en slik operasjon...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nuvel.. Jeg er litt delt i følelsene mine når det gjelder denne "holde liv i hunden for enhver pris"-mentaliteten... Men bra det var vellykket i dette tilfellet.

Forsåvidt enig jeg og, men allikevel når utsiktene til at hunden skal bli bra er gode, synes jeg jo at det er greit... For hunden er vel ikke dette noen verre operasjon, enn en hvilken som helst annen større operasjon liksom...?

Men ja, litt ambivalent forhold til det kanskje...?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prisen var 40 000 sa de på nyhetene. Jeg kan jo tenke meg verre måter å svi av 40 000 på... Hadde jeg hatt pengene så hadde jeg absolutt brukt dem til å forlenge livet til en elsket hund. (Jeg har en nabo som har brukt flere hundre tusen på murer i skråningene rundt huset, tenk på alt det rare folk bruker penger på!). Denne hunden var ikke så gammel tror jeg, seks år eller noe? Nikita kommer til å gi eieren sin mange gode stunder resten av sitt liv, og eieren får dessuten en god følelse av å ha gjort alt hun kunne for hunden sin.

Det går selvsagt en grense et sted når det gjelder veterinærkostnader, tror ikke jeg ville sendt Pippin til USA for å få hjertetransplantasjon liksom. Men som sagt, det finnes verre måter å bruke pengene sine på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prisen var 40 000 sa de på nyhetene.

Det er jo en sum de ferreste forsikringsselskaper dekker vel. Og det er mye penger for mange. Har man råd er det jo greit, men kan slik utvikling innen den medisinske verden føre til at de som ikke kan/vil legge så mye penger på bordet for en operasjon bli sett på som dårlige hundeeiere? Nå skal man jo "reparere" og medisinere mer eller mindre alt... Og 40 000 for å gi hunden ett år eller to? Da trur jeg at jeg hadde brukt de pengene på en ny hund eller to.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...