Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bajas fikk flått halsband på fredag.

I går (lørdag) pusta han mye raskere enn han pleier. Han klør seg mye, men tenkte det var normalt i begynnelsen. Han ble veldig urolig. Han kunne ikke ligge stille lenge. Jeg gikk en tur med han, men han ble ikke bedre. Pustinga roa seg etter en stund.

Når han ligger så har han raske rykk i kroppen. I natt har vi ikke sovet noe godt. En ting er at det var ekstra liten plass i senga for vi har overnattingsbesøk av lillesøstera hans og vi har bare en seng, men i tillegg så ligger Bajas å griner, og går mange runder før han legger seg. Roter rundt å lager klynke lyder. Jeg var ute med han i 5 tida i natt tilflle han måtte tisse...

Det som var litt merkelig var at han slutta å klynke når han fikk ligge i senga, men han ville jo ikke roe seg, så vi ville ikke ha han i senga. Han hoppa opp i senga flære ganger om natta. Det er helt vanlig at han ikke får sove i senga! Han pleier ikke å sove i senga og han godtar det.

Jeg klarer liksom ikke helt å skille hvar som var klynking for at han ville oppi senga og om det var for han var urolig pga halsbandet. Jeg tok av halsbandet i 11 tida på lørdags kvelden.

Hvilke bivirkninger kan hunden få av halsbandet? Jeg er nesten 100 % sikker på at han brukte det samme halsbandet i fjor. Jeg leste ikke bruksanvisningen for jeg hadde ikke tid :icon_confused:

Halsbandet er hvitt med et pulver på (som går av etter noen timer eller noe) og det er kjøpt hos dyrlegen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...