Gå til innhold
Hundesonen.no

Stenging av tråder


Recommended Posts

Skrevet

Jeg skjønner selvfølgelig at tråder som inneholder tull eller sjikane på noen som helst måte, blir stengt.

...MEN å må gå tilbake til en gammel tråd for å spørre om noe (bare fordi noen har nevnt det samme en gang før) synes jeg blir helt uinterresant. Jeg synes moderatorene er litt vel rask til å stenge tråder..eller er det slik av en ekstrem viktig grunn?

Flere som har noen tanker om dette?

Ler meg ihjel hvis denne tråden blir stengt! haha! :rolleyes:

Skrevet

Vet ikke om du kanskje sikter til den tråden om forkortelser av rasenavn?!

For syns det er høyst unødvendig å starte en tråd som er klistret på forumet der alt er ramset opp. Ikke noe værre enn å sende en moderator her inne en PM om det er raser du savner forkortelser på. Ellers syns jeg ikke det har hvert så mange stengte tråder. ikke noe jeg har lagt merke til :)

Men som sagt, sånne tråder ER unødvendige. Man trenger ikke søke seg til det engang.

Roser moderatorene, og admin. for den gode jobben de gjør her inne. :) Stå på, og fortsett som dere gjør.

Skrevet

Jo herregud jeg synes også moderatorene gjør en fantastisk jobb!! de gjør det gratis? og det er vel takket være dem at vi har dette forumet (som jeg er veldig glad i) og det var jo igrunnen greit med den tråden med hunderasene, jeg så det etter jeg leste litt mer..men det har vært en del andre tråder. Dette er ikke noe som er kjempeviktig for meg, men jeg synes det er kjedelig å lese interresante tråder som plutselig blir stengt fordi noen har snakket om det samme tidligere... Og hvis det ikke er noen veldig stor grunn til å stenge en tråd, så skjønner jeg heller ikke hvorfor det blir gjort..

Skrevet
Jo herregud jeg synes også moderatorene gjør en fantastisk jobb! de gjør det gratis? og det er vel takket være dem at vi har dette forumet (som jeg er veldig glad i) og det var jo igrunnen greit med den tråden med hunderasene, jeg så det etter jeg leste litt mer..men det har vært en del andre tråder. Dette er ikke noe som er kjempeviktig for meg, men jeg synes det er kjedelig å lese interresante tråder som plutselig blir stengt fordi noen har snakket om det samme tidligere... Og hvis det ikke er noen veldig stor grunn til å stenge en tråd, så skjønner jeg heller ikke hvorfor det blir gjort..

Har du link til noen tråder som de har stengt pga emnet har blitt tatt opp tidligere?

De som blir stengt "langt uti" pleier som regel å stenges av andre grunner.?!

Skrevet

hih..jeg kan ikke å lage sånn link jeg.. men den siste tråden jeg så det skjedde het Utstilling Kr.sand..Det er jo sikkert ikke kjempetidkrevende for meg å finne tråden der det har blitt tatt opp før, men litt iriterende er det..

Skrevet
hih..jeg kan ikke å lage sånn link jeg.. men den siste tråden jeg så det skjedde het Utstilling Kr.sand..Det er jo sikkert ikke kjempetidkrevende for meg å finne tråden der det har blitt tatt opp før, men litt iriterende er det..

Det ligger en aktiv NKK Kristiansand-tråd på to sider øverst i Utstillingsforumet, her. Den lå også der når det nye emnet ble startet.

Skrevet

Å ha fjorten tråder med samme tema er jo også ganske tidkrevende for brukerene å holde seg oppdaterte i. Da er det greiere å ha en tråd å forholde seg til.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Slik er det bare, forumer vil ivareta sitt glansbilde, dette gjelder alle forumer, om det betyr å stenge/slette farvel tråder, eller andre tråder så gjør de det. :twitch:

På ingen måte unikt for dyresonen.no.

Du ville sikkert ikke funnet deg i at noen tagget "Idiot" på veggen din heller, hehe.

Men, det er endel gode forumer som ikke stenger slike tråder også, dog har til gode å finne et slikt hundeforum :P

Skrevet
Slik er det bare, forumer vil ivareta sitt glansbilde, dette gjelder alle forumer, om det betyr å stenge/slette farvel tråder, eller andre tråder så gjør de det. :twitch:

På ingen måte unikt for dyresonen.no.

Du ville sikkert ikke funnet deg i at noen tagget "Idiot" på veggen din heller, hehe.

Men, det er endel gode forumer som ikke stenger slike tråder også, dog har til gode å finne et slikt hundeforum :P

Hva er egentlig vitsen i å ha masse farveltråder? Eller mange like tråder i "toppen". der man enkelt får svar på det man lurer på?

Forstår dette godt jeg. Og om man ikke respekterer det, så er det vel bare å finne disse andre forumene, som skal være så bra (da har de kanskje ikke admin og moderatorer som er så flinke som her heller, og grunnen til at de ikke stenges, er fordi de gir f...

Skrevet

Nå var ikke reknes sin tråd en ren farvell tråd, men også et oppgjør med endel av holdningene her på forumet, som er skremmende til tider.

Som sagt så finnes det ingen hundeforumer av denne typen. I norge hvertfall.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...