Gå til innhold
Hundesonen.no

Albin har blitt onkel


Monab88

Recommended Posts

Skrevet

Albin har nettopp blitt onkel til en flott liten bernergutt :)

Den ble tatt med keisersnitt for ikke mange minuttene siden. De var 2 stk, men den ene var desverre død.

Bilde kan ses på bloggen og senere på hjemmesiden til kennel Nellyvill.

Skrevet

Grattis Onkel Albin :icon_fun:

Lurer på om keisersnitt er noe som går nå jeg <_< Veterinæren jeg var hos hadde hatt 3 keisersnitt iløpet av påskehelgen, og det var ikke normalt (+ fødselshjelp på kalv)

Skrevet

Takk :)

Ja, det virker som det er en del keisersnitt for tiden!

Her er de stolte foreldrene:

Nellyvill's Alma Matra

Alma.jpg

Nuch Nv-06 Tiviniro's Harley Davies :)

OttoGeilo2006.jpg

OttoTrondheim06.jpg

www.tiviniro.com

Skrevet

*smelt*

Vi hadde berner for mange mange år siden.

En gang berner, alltid berner.

Hadde det ikke vært for allergien min hadde det blitt ny berner etter den første.

Savner den hunden så masse.

Lykke til med Cheiser Chnitt, artig navn!

Guest Maritus
Skrevet

Grattis til Albin! Han er kjeempe søt! Berner er en av yndlingsrasene mihne :)

Skrevet

Så pen da og stilig navn.

Synd med den som døde.

Det ble ganske mye keisersnitt i påsken, ja , men et tibbe kull som venninen min skal få valp fra slapp unna det, ble født på langfredag.

  • 1 month later...
Skrevet

Nye bilder av valpen, som forøvrig ble hetende Nellyvill's Copyright "Jonas", og blir boende hos oppdretteren sin :D

TurtilLauglovatne066.jpg

TurtilLauglovatne068.jpg

TurtilLauglovatne085.jpg

Jonas og tante Bella

TurtilLauglovatne092.jpg

TurtilLauglovatne093.jpg

TurtilLauglovatne094.jpg

TurtilLauglovatne095.jpg

TurtilLauglovatne113.jpg

TurtilLauglovatne115.jpg

Er han ikke skjønn? :icon_cry:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...