Gå til innhold
Hundesonen.no

Min vakre Aron!


jeanette-k
 Share

Recommended Posts

Aron, va definetift min hjerteknusar! Du skal leite lenge etter en så god og snill hund!

Aron va en veldi etterlengta hund, og da eg fikk han va eg regel rett i himmelen. Desverre sleit Aron veldi mykje med angst, seperasjonsangst og stress relatert angst. Vi prøvde å jobbe oss gjennom det, men det vart kun verre og det førte til den beslutninga vi desverre måtte ta. Aron va min aller bestevenn, samt min værste fiende. Det e ingen som vil skjønne detta, og eg ber ingen om det heller. En hemelighet mellom meg og min hund. Jah, det va litt attogfram med navne til min kjære venn. Det vart Aron etter mitt da verande idol Aaron Carter.

13 Mars 2006 sovna Aron stille inn hos vetrinæren 7 år og 10 mnd gammal.. Savnet e kjempe stort.. og vi vil alle sammen savne han.. Vetrinæren sa han hadde et sterkt hjerte, og da du pusta for siste gang visste eg at du aldri meir ville få det vondt.. du e komt til ein mykje bedre plass no gulle mitt.. Du vil alltid vere i mitt hjerte!! Det va en lettelse da eg såg jorda dekka deg og du forsvant for godt. Men i mitt hjerte vil du alltid være og derfra ønska eg ikkje å kvitte meg med deg.

En stor og hjerteli klemm til deg min dypt savna venn! :)

Aron001.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...