Gå til innhold
Hundesonen.no

Råtehund


Siri

Recommended Posts

Min mor har mistanke om at huset hun bor i - altså mitt barndomshjem - er infisert av råte. Før hun eventuelt begynner å bryte opp gulv og vegger så tenkte hun at det kunne være smart å få tak i en råtehund for å eventuelt kanskje lokalisere problemområdene i huset (dersom det ER råte da.... nå har en hel haug av folk vært der og tatt prøver av lufta, rørleggere har sjekket og ordnet, badet er renovert etc etc, men like fullt synes min mor at det lukter og hun blir dårlig).

Er det noen som har peiling på råtehunder i aktiv tjeneste i Nord-Trøndelag eller omegn ? Hun har forsøkt hos el-verket, men får liksom ikke tak i noen som kan hjelpe henne. Hun har forsøkt å kontakte Trondheim Hundeskole, men har ikke fått svar derfra i skrivende stund.

Er det noen som har tips som kan hjelpe oss litt videre ? Jeg er helt blank her jeg... :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg veit at de på Trondheim Hundeskole har holdt på en del med spesialsøk, men om de har utdannet råtehunder eller ikke veit jeg ikke... Det vil i alle fall være klokt å ta kontakt med dem, slik dere har gjort.

Ellers må jeg nesten bare beklage, men kjenner ikke til noen som har råtehund i aktivitet. Det betyr dog ikke at det ikke fins... Må nesten være litt negativ og si at det nok kan bli litt vanskelig å finne. Hundemiljøet i Nord-Trøndelag er ikke like stort som i Osloområdet... Kan forresten være fornuftig å ta kontakt med Steinkjer hundeklubb og Levanger Hundeklubb og høre om de veit av noen: http://www.steinkjerhundeklubb.no/ og http://www.levangerhundeklubb.com/ og evt Namsos Hundeklubb - http://www.namsos-hundeklubb.com/

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ring Stig Meier Berg i Selbu, han driver med spesialsøk, og kjenner mange som trener på diverse varianter. Prøv 7381 7547 eller 962 03 856

Ahhhhh... glimrende ! Det kan jo være et steg på vegen :). Takker ;).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...