Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger en god kennel!


Rusken01

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på jakt etter et sted hvor jeg trygt kan plassere min hund når jeg skal på ferie. Denne må helst ligge i nærheten av Oslo/Drammen. Jeg har super erfaring med Trofast hundepensjonat men dette blir for langt unna meg... Har du noen tips? Du må gjerne sende anbefalinger, har du skikkelig dårlig erfaring med sted vil jeg gjerne vite det også. :o

Skrevet

Nå aner ikke jeg hvordan Drøbak ligger i forhold til der du bor med drøbak hundehotell har iallefall jeg fått inntrykk av at er kjempebra=D se www.drobakhundehotell.no

  • 4 weeks later...
Guest linek
Skrevet
Skoger Dyrepensjonat er et bra sted :D Ligger ikke så langt etter konnerud i drm...

Hei! Har du personlige erfaringer? Kan du fortelle litt mer?

Skrevet
Oslo kennel og hundepark: det er ett trygt sted å sette hunden sin det kan jeg garantere! :rolleyes:

for der jobber du da eller? hehe :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...