Gå til innhold
Hundesonen.no

Chinese Crested


Eplefe

Recommended Posts

Jeg har jo tre collier, som dessverre ikke vil leve evig, og kjæresten min har en Cavalier King Charles. Jeg ville ha stor hund når vi flytter sammen om to års tid, han vil ha liten. Dette ble diskutert frem og tilbake, for det var klart at vi skulle HA hund, men vi var så uenige som man kunne bli. Jeg kom med alle forslag jeg var villig til å ha, trodde jeg. Jeg sa meg tilogmed villig til å ha Pomeranien, men jeg var så redd for denne lille hårdotten, da jeg ikke visste hvor mye pelsstell de krevde osv.. Kjæresten min foreslo Chihuahua, som en slags siste utvei for å få til et kompromiss, men jeg sa blankt nei, de er veldig søte, men bare ikke en hund for meg.

Så gikk vi til byen en helg da han var hos meg, og jeg så en mann som gikk og bar på en nudelig CC, og måtte selvfølgelig bort og knipe (med tillatelse for mannen), jeg hadde nevnt CC som et alternativ før, men kjæresten min syntes de var lite sjarmerende, ja, direkte stygge, og jeg sa at det ville han ikke syntes om han møtte en, men de er ikke så fotogene, du ser ikke hvordan en CC er på et bilde. Men jeg kjenner jo ingen som har CC akkurat nå, så det ble vanskelig for meg å få introdusert ham til en. Men da vi møtte denne mannen med hunden under armen som vi snakket med, falt kjæresten min for rasen, på samme måte jeg falt for den da jeg møtte min første.

Så vi ble enige om CC, og nå lurer jeg på om noen har tips/råd, da dette blir min første miniatyrhund (jeg har hatt Schäfer, Labrador, Flatcoated Retriever, Irsk Setter og Collie), og hans første hund som han har mer ansvar for enn å kose med når han en gang i blant stikker innom hjemme (han bor på internatskole).

Jeg prøver og å komme i kontakt med folk/oppdrettere med disse hundene så jeg kan bli bedre kjent med rasen, men vet kun om ett oppdrett i Hordaland, og det er på Voss. (mail sendt til dem rett før dette innlegget blir sendt inn). Noen som vet om flere oppdrettere enn det som jeg kan komme i kontakt med, uten å reise tvers over landet? Eventuelt bare folk som HAR CC, og kan gi oss tips og råd? :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser du bor i Bergen, vet at flere oppdrettere har tenkt seg på NKK bergen 24.mars for å stille på Bønes, anbefaler deg å ta turen dit for å prate med oppdretterne rundt ringen der;) Jeg er selv å finne ved kineserringen for jeg skal stille cc=)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å så moro. CCene er helt nydelige skapninger. Søsteren min har en naken CC gutt på 8mnd, han er bare så nydelig og har den flotte personligheten her han løper rundt på gulvet. Anbefaler deg til å prate med forskjellige oppdrettere å finne den som passer deg best. Som f.eks utstillinger. Er sikkert en del oppdrettere som skal på NKK Bergen, jeg skal også. Anbefaler deg å ta en titt på http://www.chinesecrested.no. Der finner du masse info om CCen generelt og tips og info om stell av den nakne varianten og den hårete.

Ønsker deg lykke til med både valg av oppdretter og valp. :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis det ikke er snakk om import av hund og du krysser grensen med bil så kan en kjøre på grønt så lenge alle papirer og vaksiner er i orden. Kommer du med båt eller fly så skal du kjøre/gå på rødt.
    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...