Gå til innhold
Hundesonen.no

Meg og dyrene:)


starlight

Recommended Posts

Skrevet

Nå har jeg jo vært her på sonen en liten stund, men tenkte jeg måtte presentere oss litt likevel :rolleyes:

Først meg selv: 21 år gammel jente som studerer kulturminneforvaltning på NTNU. Bruker mye tid på dyrene mine, venner, festing, skole osv..Alt det normale :Laugh: Hatt katt tidligere, Asbjørn :Laugh: Har ridd siden jeg var 6, hatt egen hest i 8 år. Vært krisehjem for 6 hunder før jeg endelig fikk min egen i desember. Skal nok ha en til etter hvert, og sannsynligheten for at det blir nok en Sheltie er ganske stor.. :rolleyes:

Starlight: En dansk sportsponni på 23 år, som fortsatt er like sprek (om ikke sprekere). Gikk som skolehest i nesten 6 år før jeg kjøpte ham. Verdens snilleste hest, og han har en meget stor personlighet. Kan brukes til alt; sprang, dressur, western, tur og kjøring. Er ubeskrivelig glad i gutten min :innocent:

post-1745-1171218231_thumb.jpg

Sheltifarmen's Ada, "Tessa": ENdelig ble det hund etter å ha drømt om det i 21 år! Ei nydelig lita Sheltiejente på 4 måneder. Full av futt og rampestreker, samtidig som hun er kjempesnill og god! Så oppmerksom og lærevillig allerede! Skal prøve oss på utstilling, lydighet og agility om alt går etter planen..Foreløpig klikkertrener vi, noe som fungerer veldig bra :) Er allerede blitt så ufattelig glad i den lille jenta mi!

post-1745-1171218429_thumb.jpg

post-1745-1171218282_thumb.jpg

Skrevet
Velkommen til sonen "nykommer"! :innocent:

Tessa(og Starlight) er nydelig(e)! :) Kan NTNU anbefales?

Ps: Asbjørn var et herlig navn :P

Takk takk :P

haha, ja Asbjørn er virkelig et funky kattenavn :Laugh:

NTNU kan vel forsåvidt anbefales..det kan til tider være myyye rot der, men plassen og atmorsfæren er bra! I hvert fall på Dragvoll! Og når man går et slikt herlig studium som meg så blir det jo i hvert fall bra :P

Skrevet

Velkommen til oss!

Er det noe du lurer på, så er det flust i folk du kan spørre her inne :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...