Jump to content
Hundesonen.no

10 år for å steke valp


alucinor

Recommended Posts

Det er skremmende at unge mennesker gjør slik. jeg lurer på hva som foregår innenfor pannebrasken deres. Er det arv, er det miljø ...? Det er i allefall ikke normalt å finne ut at man skal putte en valp i stekeovnen. får håpe 10 år inne bedrer dem litt, men jeg er styggelig redd for at disse to er mennesker som ikke blir bedre. Siden de klarer skade uskyldige på denne måten.

Link to comment
Share on other sites

Så det er helt OK å bruke tortur som et straffereaksjon i år 2007 i den vestlige verden? Siden noen av dere ønsker det...

Dette blir litt OT; Jeg skulle virkelig ønske at jeg kunne svare "Ja, det syns jeg!" på det spørsmålet der, men jeg har - i motsetning til disse freakene - en viss respekt for andres liv, hvor patetisk og lite verdt jeg enn måtte mene at det er..

Og med tanke på hvor "lange" straffer kriminelle får for alvorlige forbrytelser, så er det ikke det minste rart at folk får et lite behov for å mishandle disse litt, bare for å få føle at man faktisk HAR straffet de, og ikke gitt de en bare dask på lanken.. Det er f.eks overraskende hvor lite fengselstid det blir på disse Nokas-ranerene, til tross for at de har utført landets groveste ran - David Toska får til og med "kjendisrabatt", fordi det blir vanskelig for han å utføre nye kriminelle handlinger pga all mediaeksponeringa? Og hvor mye fikk han som skøyt politimannen? 13 år.. Fordi det måtte regnes som et uhell.. Rart med det, at det å skyte vilt rundt seg kan kvalifiseres som "uhell"? Herlig..

Og landets hardeste straff for pedofili ble vel og satt her for litt siden? Hvor en bestefar fikk 6 år i fengsel for å ha forgrepet seg på barnebarnet sitt fra hun var 6 til 12 år.. Så der sitter hun og er ødelagt for livet, mens han får 6 år i fengsel.. Egentlig burde han vel vært på gamlehjem, det er verre kår der.. Rettferdig er det ihvertfall ikke!

Og hva får man egentlig for en liten voldtekt eller to? 18 mnd fengsel? Det forutsetter at man blir dømt da, noe som forutsetter at noen anmelder.. Og det er svært få som anmelder, fordi det er vanskelig å få noen dømt for voldtekt.. Så i praksis så kan man bare voldta som det passer seg, for man blir neppe straffet for det allikevel..

Så ja, jeg skulle virkelig ønske at jeg syns det var greit med litt tortur som straff.. Så hadde det i det minste vært straff..

Og, bare for å ha skrevet litt om temaet igjen, disse to hadde ALDRI fått 10 år i fengsel i Norge for å gjøre noe sånt.. De hadde kanskje fått betinget og bot.. Og med tanke på at de putta en levende valp inn i en ovn og stekte den ihjel, så hadde de fortjent litt tortur..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...