Gå til innhold
Hundesonen.no

pissa på meg


maiko

Recommended Posts

Idag har jeg blitt pissa på av 2 hanner i pubertet. Har tidligere hørt diverse forklaringer på hvorfor de gjør det, men vil høre deres meninger om det. Vil ha mange gode og logiske forklaringer om det så bare er tanker dere har om det :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg opplever det vel heller litt at det er hunder som er stresset av en eller annen grunn, og som bare "kobler ut" vettet og letter på beinet. Men det ER gjerne hannhunder som jeg synes eier kanskje ikke har helt koll på, eller som er litt masete, etc, ingen av mine hannhunder har noensinne forsøkt - eller hannhunder vi omgås mye med, verken på andre hunder eller på folk (vi hadde et tvilstilfelle med en barnevogn en gang... men de hjulene der var nok velduftende etter å ha blitt trillet rundt blant hundene).

Ser det ofte når det blir endel hunder, og disse masegutta blir litt intense - for intense, kanskje; kanskje det er noe med at hunden de er opptatt av - enten det er hann eller tispe - søker litt nærmere folk, og så stryker denne hannen seg bort til dem og letter på beinet?

Jeg skyver vel relativt konsekvent fremmede hannhunder LANGT unna meg når de begynner å dytte inntil slik eller flytter meg raskt; jeg synes dette er noe eierne bør være mye mer obs på (har det skjedd én gang, så følger man godt med i tiden fremover, ikke sant) og kalle vekk hunden. Nå er jeg ikke noe begeistret for hunder som dytter på meg heller, og som prøver å "dra meg" inn i deres greie med andre hunder, så jeg er kanskje litt ekstra obs.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hannhunden min har faktisk pissa på meg en gang.Men at det har noe med dominans å gjøre tviler jeg sterkt på,hvertfall i den situasjonen vi var. Jeg tror det skyldtes stress den gangen,for det var på ei utstilling,og plutselig bare løfta han på beinet og det kom en skvett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg opplevde som Tonje - at hunden skvettet på meg på utstilling. Det var utstilling to dager på rad. Dette var andre dagen, og det var litt kaotisk og trangt rundt ringen. Vi sto og ventet på vår tur inn i ringen, sammen med flere andre, og plutselig løftet han på foten og skvettet på skoen min. Jeg var ikke forberedt og ble litt sjokkert med det samme. En annen eier av en hannhund fikk med seg hva som skjedde og lo godt. Mest fordi jeg var så forundret. Han sa at hvis det var første gang det skjedde, så var det ihvertfall garantert ikke siste gang! Nå har det ikke gjentatt seg, men jeg kommer nok til å være obs i en lignende situasjon.

Jeg er også usikker på hvorfor det skjedde. Det jeg har lagt merke til i andre stress-situasjoner er at hunden blir roligere av å få skvettet litt, så kanskje ble skoen min helt tilfeldig utvalgt. Jeg er i grunnen glad det var min sko og ingen andres - det hadde blitt pinlig synes jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men det som er rart er at ingen av disse hundene hadde visst nok aldri gjort dette før, så lurer egentlig på hvorfor hannhunder tisser på enkelte mennesker? Dette med at enkelte gjør det av dominans over valper, har jeg ingen tro på, jeg er oppvokst med oppdrett av 3 forskjellige raser og har aldri sett at en eldre hund pisser på en valp. At den andre hunden pissa på meg kan jeg jo forsrå da det luktet av den første, men jeg har fått inntrykk av at hannhunder pisser kun på enkelte mennesker, hva er det med disse menneskene???

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har alltid sett på dette med å tisse på folk som en domians ting, men nå har jeg fått ett litt annet syn på det. Min hund er ikke i tvil hvem som er 'sjef ', men likvel i fjord sommer lå jeg på stranden og kjente en varm stråle på leggen min. Tror ikke det hadde noe med dominans å gjøre.. At han skulle "klatre" på rangen eller whatever.. Tror bare han markerte hva som var hans. Men min reaksjon var likvel at jeg ble sint. Han har i senere tid tisset på en dame som sto helt stille. Han hadde nettopp herjet med en hormonell hanne og måtte vel få utløp for noe tror jeg..

Hva som gjør at hunder tisser på ett enkelt mennske kan nok være så mangt. En fremmed lukt, tispe lukter.. Mye.

Kjenner en hund som tisset på en fyr i rullestol.. Så det har vel noe med at ting er fremmed?!?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...