Gå til innhold
Hundesonen.no

Gult og rødt kort


Margrete

Recommended Posts

Skrevet

Gikk å tenkte litt her om dagen på de gule og røde kortene som nå skal deles ut til uskikkelige i elite. Så da lurer jeg på følgene. Hvordan i all verden skal en dommer klare å gjennomføre dette.

La meg fremlegge ett eksempel; En hund går i ringen og starter ett forferdelig leven. Eier brøler "legg deg", og avbryter konkurransen. Dommer velger å dele ut ett gult kort fordi eier ble sint. Greit nok. Eier avbrøt og gikk ut av ringen. Ja så fikk personen gult kort. Starter igjen for en annen dommer og det samme skjer igjen MEN ingen vet jo at eier alt har fått et gult kort. Nå har eier to gule kort, men hvem vet det? Finnes det noe sted der dette blir registrert? I prinsippet så skal da eier få rødt kort på tredje konkurranse hvor hunden kanskje lager leven igjen, men får atter ett gult kort... Men hva blir da konsekvensene for eier? Er det noe system for dette? Vil eier måtte gå i karantene? Du må være ufattelig dum om du gjentar samme feil på 20 min... og ender opp med rødt kort i løpet av en og samme konkurranse.

Jeg kan ikke fatte og begripe hvordan dette skal se ut i virkeligheten. Noen som kan forklare dette for en enkel sjel?

Skrevet

Vil man ta med seg det gule kortet til neste konkurranse slik at om man får nytt gult i konkurranse nummer 2, blir det rødt? Eller er det to gule i EN konkurranse som gir rødt?

Skrevet
Vil man ta med seg det gule kortet til neste konkurranse slik at om man får nytt gult i konkurranse nummer 2, blir det rødt? Eller er det to gule i EN konkurranse som gir rødt?

Hehe, det er jo det jeg lurer på :D For dette kan jo bli noe forvirrende på en måte. Altså det er to gule og så ut uansett vil jeg tro. Men hvordan de skal holde orden på det aner jeg jammen ikke...

Skrevet

Men det må da bli som i fotball og håndball? Man teller gule kort i den ene konkurransen, og neste starter man på scratch? Noe annet må da bare være tull og tøys, evt. fanteri?

Skrevet
Men det må da bli som i fotball og håndball? Man teller gule kort i den ene konkurransen, og neste starter man på scratch? Noe annet må da bare være tull og tøys, evt. fanteri?

Ja noe annet blir jo helt feil, det er jeg helt enig med deg i.

Skrevet

Man tar inte med sig gula kort till nästa tävling, de gäller bara under den aktuella tävlingen...

Du må være ufattelig dum om du gjentar samme feil på 20 min... og ender opp med rødt kort i løpet av en og samme konkurranse.

Det är nog många som kan lyckas samla på sig ett rött kort under 20 minuter, det handlar ju inte bara om att föraren gör fel, det kan ju också handla om bristande träning. Hunden kanske inte kan förmås att hålla tyst mellan momenten, hunden kanske lämnar förarens sida två gånger under tävlingen etc.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...