Gå til innhold
Hundesonen.no

hunden min synes utstilling er så kjedelig!


Wicked Sister

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har da en flat (ja, man skulle ikke tro det - som liksom skal ha duracell i halen) som på utstilling slutter å logre når vi stiller henne opp etter en stund, i utstillingsringen osv. Hun er egentlig en rolig flat og hun logrer ikke så veldig mye inne heller.

Det gir jo et mye bedre helhetsinntrykk hvis hunden logrer! Jeg synes at jeg har prøvd "alt" for å få den halen opp og ikke hengende rett ned :lol:

Jeg har trent lenge på at utstilling skal være gøy, masse godbiter, leker - you name it! Hun er heller ikke den mest matglade hunden heller! Jeg har latt være å trene henne i et halvt år, itilfelle jeg har trent FOR mye. Det har hjulpet litt..

Jeg aner rett og slett ikke hva jeg skal gjøre? Har dere noen tips om hva jeg kan gjøre? Noe som kan få utstilling til å bli kjempe gøy..?? :hyper:

Skrevet

Off, kjedelig problem det der Pernille, du kan få stille Aris igjen, du skifter nok mening etter halen hans har slått deg halvt ihjel! ^^

Men det finnes jo flatter som ikke logrer i ringen, enten fordi de, som du sier kjeder seg, eller fordi de ikke liker seg. Så det funker ikke med "Ååå såå flink jente" "Jaa, så fin"?

Hmm, og du har nok lekt og gitt godbiter. Noen andre med gode tips her? :hyper:

Skrevet
Jeg har da en flat (ja, man skulle ikke tro det - som liksom skal ha duracell i halen) som på utstilling slutter å logre når vi stiller henne opp etter en stund, i utstillingsringen osv. Hun er egentlig en rolig flat og hun logrer ikke så veldig mye inne heller.

Det gir jo et mye bedre helhetsinntrykk hvis hunden logrer! Jeg synes at jeg har prøvd "alt" for å få den halen opp og ikke hengende rett ned :hyper:

Jeg har trent lenge på at utstilling skal være gøy, masse godbiter, leker - you name it! Hun er heller ikke den mest matglade hunden heller! Jeg har latt være å trene henne i et halvt år, itilfelle jeg har trent FOR mye. Det har hjulpet litt..

Jeg aner rett og slett ikke hva jeg skal gjøre? Har dere noen tips om hva jeg kan gjøre? Noe som kan få utstilling til å bli kjempe gøy..?? :lol:

Har samme problem som deg, bare at jeg har labrador. Heldigvis har det ikke trekt oss ned - enda. Men logringa gjelder bare meg, er det noen andre som stiller henne opp logrer hun som bare det. Så hvis du finner en løsning, let me know :)

Skrevet

Ja det er utrolig kjedelig!Jeg tror ikke at det er det at hun ikke liker seg, bare at "dette kan jeg og vet jeg" Jeg tror jeg har overtrent henne fra hun var valp! Hun logrer masse når f.eks dommeren kommer forbi eller når andre stiller henne! Kanskje løsningen min er deg Kathrine :Laugh: ?

Vel jeg prøver å lære henne et nytt triks, hver gang jeg gir henne godbit klapper jeg 2 ganger først. Dette skjer hver gang hun får noe godbiter! Allerede nå etter å ha gjort det i et par dager, blir hun kjempe glad når jeg gjør dette! Kanskje det funker - vet ikke om det funker i lengden men men..

Skrevet
Ja det er utrolig kjedelig!Jeg tror ikke at det er det at hun ikke liker seg, bare at "dette kan jeg og vet jeg" Jeg tror jeg har overtrent henne fra hun var valp! Hun logrer masse når f.eks dommeren kommer forbi eller når andre stiller henne! Kanskje løsningen min er deg Kathrine :Laugh: ?

Vel jeg prøver å lære henne et nytt triks, hver gang jeg gir henne godbit klapper jeg 2 ganger først. Dette skjer hver gang hun får noe godbiter! Allerede nå etter å ha gjort det i et par dager, blir hun kjempe glad når jeg gjør dette! Kanskje det funker - vet ikke om det funker i lengden men men..

Vi får bytte hund i Tønsberg :Laugh:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...