Gå til innhold
Hundesonen.no

Min hund har fått valper!


Tinka-jenta-mi

Recommended Posts

Skrevet

Den ene hunden min Dixi fikk valper Fredag 26 :) Hun fikk 8 små Jack Russel Terrier valper! To jenter og hele seks gutter :) Hun fikk 4 stykker hjemme, og det gikk to timer... Dixi måtte til dyrlegen å ta keisersnitt, slik at de fire siste også kom. Årsaken til at de 4 siste ikke kom av seg selv var at en av dem lå litt på tvers.. Både Dixi og valpene har det bra. Noen av dere som har opplevd at hunden deres har fått valper før? :rolleyes:

Skrevet

Grattulerer!

Det er nydelig rase, Jack Russel terrier!

Vi venter på en Irsk terrier nå. Peico skal han hete.

Da vi fikk vår første tispe, en Berner Sennen. Hun fikk sin første løpetid veldig stille. Sto i hagen da vett'u, på sommeren. Jeg var inne for å hente noe. Ante ikke at hun hadde løpetid, hadde ikke sett noe blod.

Men jaggu kom en hannhund, blanding å parret henne.

Jeg ringte ei som hadde Bernerhann, mamma og de var i syden. Jeg passet hus og hund.

Spurte om hun kan ha blitt drektig, men hun var ung, hadde ikke hatt løpetid før, så sjansene var små.

Men joda, 6 små bamser ble født utpå høsten!

To år senere ble hun parret med en Berner gutt. Men da ble bare 3 valper født, og den ene døde.

Det var jo kjedelig!

Hunden var en god mor, og alle valpene så søte! Små bamser, ordentlige hjerteknusere!

Var moro, men hektisk tid!

Skrevet

Ei treingsvenninde skal ha valper JRT'n sin nå! :hyper: Kommer om ikke så altfor lenge! :lol: Da skal jeg bort og kosemose! :)

Kjempe moro med valper! ;) Har aldri hatt valper på mine egne hunder da begge to er hannhunder ;)

  • 2 months later...
Skrevet

Sorry at det har tatt så lang tid, har ikke besøkt dyresonen på leenge, men her får dere bilde av noen av valpene til Dixi.. Alle valpene er solgt nå til sine nye hjem, savner de små nurkene :)

Klem fra meg

post-1511-1176056732_thumb.jpg

Skrevet

Så utrolig søt. Var det ikke forferdelig å skille seg med de??

Vi hadde et kull på vår Dachs når jeg var 11 år. Det kom to tisper, og vi beholdt den ene. Men var utrolig trist når den andre dro. Man knytter sterke bånd til de små..

Skrevet
Alle valpene er solgt nå til sine nye hjem, savner de små nurkene :)

Skjønner deg godt. Lurte veldig på om jeg måtte gå til en psykolog å få bearbeidet sorgen, for det var fælt når alle valpene var borte ;)

Hadde et kull på min tispe i oktober. Helt herlig den valpetiden..

Det er planlagt enda et kull neste år *KanNestenIkkeVente* ;)

Skrevet

Ja, valper er herlige! Trist og skille seg fra dem! Vi skal vel ha noen kull til i nermeste framtid på en av tispene våre. Gleder meg allerede liksom, selv om det kan bli lenge til ^_^

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...