Gå til innhold
Hundesonen.no

Adelnor`s Alexis


Ricco

Recommended Posts

På fredag var vi og hentet vår nye tispe, Alexis. Ho kom då frå Tyristrand til Bergen. Ho er vel 2 år, og er en snill og omgjengelig hund.

Legger ut noen bilder så dere får se henne.

DSC00003.jpg

DSC00008.jpg

DSC00009.jpg

Her ligger alle tre og slapper av.

DSC00012.jpg

Og her er standbilde av henne.

alexis_standaugust.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 72
  • Created
  • Siste svar
Gratulerer så mye mye med et nydelig eksemplar av rasen :rolleyes: . Veldig kjekt for dere. Håper snart å treffe dere igjen. SBK utstillingen??

Takk for det Gunn! Kjem litt ann på når den utstillingen skal vere det.... Alexis skal ha valper ca midt i mars. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så pen hun er!

Kan jeg spørre hvorfor han skal selges?

Ja selvfølgelig kan du det! :hyper:

Som du kanskje veit så eiger vi ikkje Vigo åleine. Og han var meint å bruke som utstilling/avlshund. (det var avtalen vi hadde m oppdretter)

Men desverre så har han hengeører, (dei kommer ikkje opp) Og da faller begge desse tingene som er i avtalen bort.

Defor blir han solgt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utrolig flott tispe. Jeg pleier ikke å synes schäfertisper er fine, men hun er var FLOTT :hyper: Gratulerer så mye :lol: Lykke til med valpekullet :)

Takk for det! må innrømme at jeg er litt nervøs ang det med kull, har ikkje noe erfaring med det. Men jeg har litt tid å finne ut av ting og tang, og så har jeg heldigvis folk med erfaring rundt meg så det går nok bra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for det! må innrømme at jeg er litt nervøs ang det med kull, har ikkje noe erfaring med det. Men jeg har litt tid å finne ut av ting og tang, og så har jeg heldigvis folk med erfaring rundt meg så det går nok bra.

Det går nok kjempe fint :hyper: Kan jeg spørre hvem som er faren til kullet? Evt bilde?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja selvfølgelig kan du det! :hyper:

Som du kanskje veit så eiger vi ikkje Vigo åleine. Og han var meint å bruke som utstilling/avlshund. (det var avtalen vi hadde m oppdretter)

Men desverre så har han hengeører, (dei kommer ikkje opp) Og da faller begge desse tingene som er i avtalen bort.

Defor blir han solgt.

Jeg skjønner! Sikkert ikke så lett, men dere har nå denne fine jenta og kose dere med... Har hun vært stilt ut noe?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skjønner! Sikkert ikke så lett, men dere har nå denne fine jenta og kose dere med... Har hun vært stilt ut noe?

Nei det er ikke lett, men sånn er det bare...

Ja hun har vert stilt 5 ganger og blitt nr 2 hver gang. Har og HP og CK. Hun er og avlskåret og har tatt karaktertest. Vi skal brukskåre henne i år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...