Gå til innhold
Hundesonen.no

Potesokker


C.J

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg tar kanskje Chantana med meg på Hovden i helgen. Der er det jo mye snø, så bør jeg ha potesokker? Det er snakk om en flatcoated..Hva er prisen på disse, sånn ca? Og er det noe mer jeg bør ta hensyn til? Det blir nok bare gå-turer på oss, da hun ikke har noe trekksele, og er dessuten for ung til å trekke med på ski.

Skrevet

Dersom hunden din ikke har store problemer med kladding eller svake poter, hadde jeg putta sokkene i sekken til å starte med. Men det er jo kjekt å ha med.

XXL sport selger noen fleecesokker til en OK penge (husker ikke pris). Mine hunder som bruker de er jo noe lettere (15 kg og 26 kg) enn din vel, så aner ikke hvor slitesterke de er på et flat... Men jeg er veldig fornøyd med de. De sitter godt og virker behagelige for hundene å ha på.

Ellers er det største problemet at sokker sklir ned og faller av, så du må finne noen som sitter godt på labbene, evt tape de fast med sportstape eller noe. Mye av det som selges i dyrebutikker har jeg ikke vært fornøyd med (men sikkert andre som har andre erfaringer). Men du må jo finne noen som passer din hund. Husk at de ikke skal være for trange.

Sledeverkstedet selger noen sokker med elgskinn på. Brukte de på Nirm på fjellet i sommer. Skulle ønske de satt bedre på labbene, men de var veldig slitesterke.

Skrevet
Dersom hunden din ikke har store problemer med kladding eller svake poter, hadde jeg putta sokkene i sekken til å starte med. Men det er jo kjekt å ha med.

XXL sport selger noen fleecesokker til en OK penge (husker ikke pris). Mine hunder som bruker de er jo noe lettere (15 kg og 26 kg) enn din vel, så aner ikke hvor slitesterke de er på et flat... Men jeg er veldig fornøyd med de. De sitter godt og virker behagelige for hundene å ha på.

Ellers er det største problemet at sokker sklir ned og faller av, så du må finne noen som sitter godt på labbene, evt tape de fast med sportstape eller noe. Mye av det som selges i dyrebutikker har jeg ikke vært fornøyd med (men sikkert andre som har andre erfaringer). Men du må jo finne noen som passer din hund. Husk at de ikke skal være for trange.

Sledeverkstedet selger noen sokker med elgskinn på. Brukte de på Nirm på fjellet i sommer. Skulle ønske de satt bedre på labbene, men de var veldig slitesterke.

Takker for svar! Jeg har nå klippet bort overflødig pels mellom tærne og rundt potene. Så nå skulle det ikke samle seg så mye snø der ;) Chantana har ikke svake poter, tror jeg..Og det er ikke skare der som vi skal være, så jeg kutter ut sokkene.

Skrevet

Hei !

Jeg vill gjort som du allerede har gjort, klippet pelsen.

Er det mye snø kan man smørte inn potene og områdene mellom labbene ( der du har klippet bort bort pels ) med potefett/formfett etc slik at snøen ikke fester seg i pelsen.

Jeg har fleece sokker fra Seleverkstedet og disse er jeg kjempe fornøyd. De sitter hele dagen på min hund, noe jeg ikke har opplevd med andre sokker før. Men jeg ville gjort som Nirma sa, putt sokkene i sekken og bruk dem om det skulle kladde virkelig mye.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...