Gå til innhold
Hundesonen.no

Blodspor


Nenya

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som kan anbefale blodsporkurs i Osloområdet? Jeg er helt grønn når det gjelder spor. Tenkte jeg skulle være tidlig ute med påmelding slik at jeg er sikret plass.

Skrevet

Åååå. :closedeyes: Jeg ble så glad da jeg så denne tråden og tenkte at nå er det endelig et kurs for oss! Men det var det jo ikke! Håper du får napp, for da henger vi oss på! Spor er kjempegøy! :icon_redface:

Kan du ikke endre overskriften, slik at sånne treiginger som meg skjønner at du lurer på om det finnes kurs og ikke at du vet om et!

Skrevet

Jeg vet at Oslo hundeskole skal ha kurs men det hadde vært fint om noen kunne anbefale et sted de selv hadde gått.

Skrevet

Dachshundklubben pleier å arrangere kurs hver vår. Har ikke vært på det selv, men har hørt om flere som har vært fornøyde.

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...