Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor lenge skal man leite etter en forsvunnet hund


Tonjehelen1@hotmail.com

Recommended Posts

Skrevet

Vil nå tro at de fleste leter til de innser at hunden ikke kommer til rette igjen! Finnes det håp, så vil man vel bare fortsette å lete!

Har du hengt opp lapper, satt inn annonser, fått folk til å hjelpe deg?

Skrevet

Tror ikke det finnes noe fasit på sånt... man hører jo stadig om hunder som bare dukker opp lenge etter at eierene har gitt opp. Jeg klarer ikke tanken på at noen av mine skulle bli borte en gang jeg. Ser for meg at jeg ville stoppet verden på en eller annen måte eller i det minste prøvd. :D

*uff* føler med deg... håper du finner han igjen.

Skrevet
Vi lette i 2 år. Hunden ble stjålen, så da gjør det saken litt vanskligere... Men jeg ville ikke gitt opp enda :D

fant dere hunden?

jeg hadde lett til jeg hadde gitt opp, og lett litt til... lykke til! hvilken hund var det?

Skrevet

jeg har heldigvis aldri vært i den situasjonen, men tror nok aldri jeg hadde stoppet å lete før jeg fant den, eller i det minste funnet ut hva som hadde skjedd med den.

Håper hunden din kommer tilrette, det må være forferdelig å ikke vite.

Skrevet
fant dere hunden?

jeg hadde lett til jeg hadde gitt opp, og lett litt til... lykke til! hvilken hund var det?

Nei :D Han er forsatt vekke.

Skrevet

Huff, jeg tror heller aldri at jeg helt kan klare å gi meg. Vanskelig å slå seg til ro når man ikke veit hva som har skjedd han.

Han er etterlyst hos Politiet, falken, viking og ett bilbergingsfirma. Har i tillegg etterlyst han hos omplasseringen for hunder, alle dyrleger i området, lensmannskontorene rundt omkring.

Svigerfar og vi har leita i området flere ganger for dagen de siste 3 ukene. Det har vært jakt i området og jegerne har søkt etter han for oss.

Viltnemda har vi prata med. Lederen i jakt og fiske har sendt ut mail til alle sine medlemmer.

Han er etterlyst i avisen, radio, satt opp plakater i mange mils omkrets. Levert ut 150 løpesedler på alle nærliggende gårder.

Så mye folk som færdes i området så er det jo forbasket rart at INGEN har sett han?

Har opplyst alle nærliggende gårder at ha kan ha blitt veldig sky, siden han har basenji i seg.

Jegerne mener noen har tatt han, men hvem vil stjele en blandingshund?

Huff ja, dette er ikke noe gøy.

Tror aldri jeg har bælja og grini så mye i hele min levetid.

Skrevet
Huff, jeg tror heller aldri at jeg helt kan klare å gi meg. Vanskelig å slå seg til ro når man ikke veit hva som har skjedd han.

Han er etterlyst hos Politiet, falken, viking og ett bilbergingsfirma. Har i tillegg etterlyst han hos omplasseringen for hunder, alle dyrleger i området, lensmannskontorene rundt omkring.

Svigerfar og vi har leita i området flere ganger for dagen de siste 3 ukene. Det har vært jakt i området og jegerne har søkt etter han for oss.

Viltnemda har vi prata med. Lederen i jakt og fiske har sendt ut mail til alle sine medlemmer.

Han er etterlyst i avisen, radio, satt opp plakater i mange mils omkrets. Levert ut 150 løpesedler på alle nærliggende gårder.

Så mye folk som færdes i området så er det jo forbasket rart at INGEN har sett han?

Har opplyst alle nærliggende gårder at ha kan ha blitt veldig sky, siden han har basenji i seg.

Jegerne mener noen har tatt han, men hvem vil stjele en blandingshund?

Huff ja, dette er ikke noe gøy.

Tror aldri jeg har bælja og grini så mye i hele min levetid.

Vi holder også på å lete etter en hund, så jeg vet godt hvordan du har det :unsure: . Hvordan forsvant din hund?

Det kan være lurt å sette opp etterlysningsplakater med bilde og telefonnummer i hoveddørene på butikker/postkontor etc.

Skrevet
Vi holder også på å lete etter en hund, så jeg vet godt hvordan du har det :unsure: . Hvordan forsvant din hund?

Det kan være lurt å sette opp etterlysningsplakater med bilde og telefonnummer i hoveddørene på butikker/postkontor etc.

Alle butikker,bensinstasjoner i området har fått fine fargeplakateer.Og vi har i allefall fått tilbakemeldinger på at plakatene blir sett.

Hunden min forsvant med svigerfar på tur i skogen med svigerfar. Vi hadde kjøpt nytt magebelte til hanmed sånn krok til å feste båndet i. Dersvere hektet båndet seg av denne kroken og Tarzan forsvant med fire meter strekkbånd etter seg.

Stakkar svigerfar, har det ikke noe godt han heller. Ville komme med ny hund til oss til jul. Men selv om vi skal ha ny eventuelt. så er det litt tidlig enda. Føler det blir feil å gå rundt å lete etter Tarzan med en annen hund på slep. Er jo ikke riktig for den nye hunden heller det da

Skrevet

Jeg hadde ikke sluttet å lete før jeg fant hunden. Men nå kjenner jeg jo hunden min veldig godt, og vet at hun ikke stikker av for å stikke av. Hun er såpass knytta til oss og liker seg ikke på egenhånd. + tynn pels, så det hadde nok gjort at jeg hadde letet og letet til jeg fant hunden.. Men man vet jo aldri hva som kan ha skjedd. kanskje den er stjålet etc.. Huff utrolig fæl situasjon! Jeg håper virkelig dere finner hunden!

Skrevet

Søsteren til oppdretteren av hunden min, mistet en gang en hund.. Et år senere, ringte polititet fra Sverige og fortalte henne at de hadde funnet hunden hennes! Det viste seg at hunden hadde blitt stjålet, tatt med til Sverige og et år senere hadde de "nye eierne" tatt hunden med til vetrinæren. Vetrinæren hadde funnet ut at hunden var stjålet pågrunn av at hunden var chipsmerket.

Så om hunden din er chipsmerket, må du ikke gi opp(heller ikke dersom hunden din ikke er chipsmerket)! Dette har du vel sikkert prøvd, men hvis ikke, så kan du prøve og ringe til Falken/politiet/vetrinærer rundt der du bor og sjekke om de har hørt noe..

Skal krysse fingrene for at hunden din kommer til rette igjen :D

EDIT: så nå at du så klart har kontaktet Falken, poiliteit og vetrinærer;) Lykke til!

Skrevet
Send meg info, så kan jeg legge den på www.etterlysning.no, Så har du en adresse å henvise til...

PIP har du mulighet til å legge ut info om Kripo også? Så kan jeg sende deg info :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...