Gå til innhold
Hundesonen.no

bilder av Bajas


janne&kenny

Recommended Posts

Tinka er bajas kjæreste :icon_redface: de er så søte sammen. bajas er en blanding av puddel og cairn terrier. han er snart 4 år gammel. jeg har hatt han siden sommer.. han er lærevillig og itelligent ;) han minner mest om en puddel men har ikke samme krøll pelsen som puddelen får når de ikke blir stelt. vi har begynt å trene litt AG og litt LP. jeg er veldig fornøyd med fremgangen. det største problemet er at han er utrolig redd fremmende hunder. men vi trener som bare det :lol:

Bajas og Tinka

http://i134.photobucket.com/albums/q85/jannemor87/trim.jpg

bare gi meg tips om hovrdan jeg skal klippe han ;) han hadde aldri blitt klippet i ansiktet før han kom til meg, men jeg tok sjangsen og synest han ble fin! (øverste bildet vel og merke) hva synest dere?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

enda flære bilder!

http://i134.photobucket.com/albums/q85/jan...87/IMG_0355.jpg

hopp!

http://i134.photobucket.com/albums/q85/jan...87/IMG_0420.jpg

i farta:

IMG_0101.jpg

er jeg vakker eller?

http://i134.photobucket.com/albums/q85/jan...87/IMG_0364.jpg

snutebilde:

http://i134.photobucket.com/albums/q85/jan...87/PA120028.jpg

mmm.. pinne!

http://i134.photobucket.com/albums/q85/jan...87/IMG_1241.jpg

her ser dere også forskjell på når han ikke blir klippet og når han blir skrellt i ansiktet.

jeg liker han best med kort snute og lang pels ellers på kroppen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

takk ;) det jeg liker med han er at pelsen ikke er av samme type så verken puddelens type eller terrieren. hehe.. den trenger ikke så mye stell :icon_redface: hadde jeg komt over samme blanding igjen kan jeg ikke love at jeg ikke hadde tatt en med meg hjem :lol: jeg har fått inntrykk av at andre utenom kjente, synest han er finest med mest mulig pels i ansiktet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har fått inntrykk av at andre utenom kjente, synest han er finest med mest mulig pels i ansiktet...

Syns Bajas er kjempeflott med snuteklipp, jeg :D Isak har veldig mye krøller til havanais å være, og jeg har etterhvert innsett hvorfor snuteklippen oppsto på enkelte raser. Håret krøller seg jo opp i øynene og inn i munnen. Den barten blir rimelig guffen etterhvert hvis den ikke klippes. Og hunden må jo få lov til å se litt også. (Det er noe helt annet med bølgepelsen til Theo som liksom danderer seg pent av seg selv.)

Bustebartetroll kan være sjarmerende på bilder, men ikke alltid like praktisk i virkeligheten. Fortsett å klippe Bajas-snuta med god samvittighet, du :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...