Gå til innhold
Hundesonen.no

Rå fisk til hund?


Nina

Recommended Posts

Så lenge det er rått så er det ikke noe problem, men ikke gi fisk som er varmebehandlet. Kjøttet er ikke noe problem men ikke beina.

Jentene mine får bestandig halen, finner og hodet når jeg har fisk til middag, de er helt ville etter det! :wub:

Her er Tequila i sommer, prøver å stjele den 6kgs seien jeg dro! ^_^

Sommerferien2006441.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noe av det beste Lotta vet er frossen hel (og rå) makrell. Hun har aldri blitt dårlig i magen av dette og jeg vet at mange forer med blant annet rå fisk.

Når du gir henne en hel fisk, hvordan går det med beinene da, er ikke de veldig spisse?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Vofsen min får ofte ørret og andre fisker som eg får når eg er på fisketur og det er bare knall det så lenge fisken er rå som sagt. :blink:

Her er Tequila i sommer, prøver å stjele den 6kgs seien jeg dro! ^_^
OT: Det var en flott stor fisk da! KA fikk du den på?
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Av en eller annen grunn så kan en del hunder reagere på fisk, oftest da ved at de begynner å klø en del. Sånn som Argon som har en del fòrallergi tåler ikke fisk.

Men dette merker man jo kanskje fort om hunden gjør eller ikke og det er jo langt ifra farlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...