Gå til innhold
Hundesonen.no

Rå fisk til hund?


Nina

Recommended Posts

Skrevet

Så lenge det er rått så er det ikke noe problem, men ikke gi fisk som er varmebehandlet. Kjøttet er ikke noe problem men ikke beina.

Jentene mine får bestandig halen, finner og hodet når jeg har fisk til middag, de er helt ville etter det! :wub:

Her er Tequila i sommer, prøver å stjele den 6kgs seien jeg dro! ^_^

Sommerferien2006441.jpg

Skrevet

Noe av det beste Lotta vet er frossen hel (og rå) makrell. Hun har aldri blitt dårlig i magen av dette og jeg vet at mange forer med blant annet rå fisk.

Skrevet
Noe av det beste Lotta vet er frossen hel (og rå) makrell. Hun har aldri blitt dårlig i magen av dette og jeg vet at mange forer med blant annet rå fisk.

Når du gir henne en hel fisk, hvordan går det med beinene da, er ikke de veldig spisse?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vofsen min får ofte ørret og andre fisker som eg får når eg er på fisketur og det er bare knall det så lenge fisken er rå som sagt. :blink:

Her er Tequila i sommer, prøver å stjele den 6kgs seien jeg dro! ^_^
OT: Det var en flott stor fisk da! KA fikk du den på?
Skrevet

Hunden til moren min har fått rå fisk 1-4 ganger i mnd nå i 1 år og er sunn og frisk.

Hadde gitt til min hund også hadde han bare likt det.

Som flere sier så går det fint bare fisken er rå :blink:

Skrevet

Av en eller annen grunn så kan en del hunder reagere på fisk, oftest da ved at de begynner å klø en del. Sånn som Argon som har en del fòrallergi tåler ikke fisk.

Men dette merker man jo kanskje fort om hunden gjør eller ikke og det er jo langt ifra farlig.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...