Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gjør du på nyttårsaften ?


Synne

Recommended Posts

Hva gjør du på nyttårsaften ?

Eg tar mine kaniner inn i boden og tar teppe over de, da høre de mindre og blir midre stresset.

Er veldig redd på nyttårsaften p.g.a at naboen har mistet mange kaniner på nyttårsaften og før, p.g.a folk skyter opp rakterer mye før de skal!. Så mine blir tatt inn i god tid før raktetene flyr opp!. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mine står ute som vanlig, men får kanskje litt ekstra snop da.

Lar dei bere stå som "heilt vanlig" for visst eg begynner og stresse med å ha dei inne, så kan det hende at dei blir redde, for da trur dei at det er noke farlig som skal skje ;)

Har alltid bere latt dei stå i bura sine, siden det ikkje er vanlig for dei at dei får komme inn klokka 12 om natta,.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke hatt kanin på nyttårsaften før,men trur han bare skal være i buret som vanlig. Har han inne hele tiden,så han blir nok bare verende i buret sitt. :D

Ja, det er som oftes lett for dere med inne kaniner :wub: .

Men har god plass , og de skla inn good tid før nyttårsaften :P . Altså på onsdag ;) ..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Før tok jeg de inn...men nå gjør jeg ingenting.

Kaninene mine blir mer stresset av å være inne, de liker det ikke, og dessuten er jeg redd for temperaturøkningen.

Jeg pleier bare å stappe masse høy inn til de, og gi de mat ganske sent. Skal på fest nesten rett ved der jeg bor, så jeg kommer til å gå hjemmom for å sjekke :icon_redface:

Jeg har vært innom hvert år, og det ser ikke ut som de bryr seg så fryktelig mye.

Er litt mer redd i år, for vi har fjernet hekken, så det er veldig åpent ut til veien..hvem som helst kan se kaninene <_< Er litt redd noen skal gå inn å sprenge bura mine i tusen biter:S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir ikkje det litt varmt når dei er vandt til å vere ute?

tenker på det med at dei har vinterpels no i desember da..

Har selfølgelig tenkt på det :D . Jeg vendte kaninene til å være inne i varmen, og de løper på terassen hver dag, det er bare om kvelden/natten de er inne.. Utenom på nyttårsaften :D ..

Og de har vann helle tiden !.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 9 months later...
  • 4 months later...

Ingenting. Mine står inne i en bod og bryr seg ikke døyten. Men de er ganske vant til høye lyder og bråk, når jeg drev aktivt med hoppingen var vi borte så og si hver helg og tok tog (reiste landet rundt omtrent) så de ble godt sosialisert :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...
Før tok jeg de inn...men nå gjør jeg ingenting.

Kaninene mine blir mer stresset av å være inne, de liker det ikke, og dessuten er jeg redd for temperaturøkningen.

Jeg pleier bare å stappe masse høy inn til de, og gi de mat ganske sent. Skal på fest nesten rett ved der jeg bor, så jeg kommer til å gå hjemmom for å sjekke :)

Jeg har vært innom hvert år, og det ser ikke ut som de bryr seg så fryktelig mye.

Er litt mer redd i år, for vi har fjernet hekken, så det er veldig åpent ut til veien..hvem som helst kan se kaninene <_< Er litt redd noen skal gå inn å sprenge bura mine i tusen biter:S

Er ikke det litt usansynelig ? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke det litt usansynelig ? :whistle:

Bare svarer jeg... Man vet jo aldri hva som kan skje med alle de rare folkene i verden... :rolleyes: Om noen er fulle, er det jo enda mere sjanse for det! :closedeyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...