Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gjør man med sånne hunder?


Martine

Recommended Posts

Skrevet

Pappa og jeg kom hjem til et hus fullt av røyk i stad. Og som vanlig, så var det hunden min på snart 8 mnd som hadde vært på jakt etter mat igjen, og kommet borti ovnen. Den ene platen var skrudd på 6, og alt i nærheten hadde smeltet. Huff!

Skrevet

Oi, det høres skummelt ut! ;)

Finnes det barnesikringer på slik? ;)

Ellers så ville jeg forsøkt å stenge av kjøkkenet på en eller annen måte slik som Magicka foreslår.

Skrevet

Døren til kjøkkenet er ødelagt, så den ble borte for leenge siden... Er glad vi dro rett hjem, jeg! Og er utrooolig glad for at det gikk bra! Tenk om det virkelig hadde begynt å brenne, og hundene var låst inne! ;)

Enten så får vi sette den lille hunden i buret sitt når vi er borte, eller så får vi stenge han oppe...Ble skikkelig redd, skalv i flere timer etterpå!

Skrevet

uff uff, godt dere kom hjem i tide, hadde dette vært en dag dere hadde væt lenge borte kunne det tatt fyr i huset og hunden hadde ikke hatt muligheter for å komme seg unna, slikt er kjempe skummelt! en ting er i hvertfall sikkert, at dere heretter må sikre hunden fra denne ovnen. stenge han oppe som du nevte selv hadde kanskje vært lurt? buret er jo også greit hvis dere ikke har andre muligheter, men helst noe annet syns nå jeg.. dere har ikke noen gare ute til hunden da? sånne ting skjer jo fort, man tenker jo ofte ikke på at hunden kommer til å skru på ovnen liksom ;) men er i hvertfall viktig at dette ikke får hendt igjen, da hunden neste gang kan risikere å brenne inne...

Skrevet

Grunnen til at vi ikke har kunnet ha den minste hunden løs i hele huset, og har stengt den inne sånn at den kan være i gangen, trappen og på kjøkkenet er fordi den ødelegger alt, uansett...Han er helt gal! Hehe. Så blir nok bur til han har lært seg at han ikke får drive å tulle sånn når han er alene.

Skrevet
;) det er farli det! hadde jeg vert deg hadde jeg stenkt han inne på et rom. hvor sover hunden om natten? hvis hunden sover på rommet ditt, kan han jo ligge der... det gjør min hund, og han liker seg best der. når far kommer hjem og lukker opp døra til han, så han skal få komme ut.. vil han ikke... han venter der til jeg kommer hjem! rommet mitt er liksom hans plass... men nå vet jo ikke jeg hvor din hund sover..? :rolleyes:
Skrevet

Finnes det ikke barnesikring for komfyr? Hadde jeg hatt en hund som tullet med komfyren så har ikke jeg vært sen med å anskaffet det.

Skrevet

Han sover på rommet mitt om natten, men er veeldig glad i å romstere rundt når han er alene! Men skal prøve ut alt =) Han har aldri tullet med komfyren før... Han kom nok bare borti der da han skulle ha tak i havregrynen! Hehe. Men skal begynne å passe mer på, passe på så han ikke kommer seg bort til den. For dette var skummelt!

Skrevet

Grunnen til at vi ikke har kunnet ha den minste hunden løs i hele huset, og har stengt den inne sånn at den kan være i gangen, trappen og på kjøkkenet er fordi den ødelegger alt, uansett...Han er helt gal! Hehe. Så blir nok bur til han har lært seg at han ikke får drive å tulle sånn når han er alene.

Tror du det å stenge ham inne i buret automatisk lærer ham å ikke ødelegge ting? Det er noe dere må trene på det! <_<

Skrevet

Det finnes barnesikring til ovn ja.Enten kan du kjøpe en slags skjerm for at ikke knappene skal røres,eller sånn som vi har i barnehagen jeg jobber,avtagbare knapper ;)

Skrevet

Jeg vet selvfølgelig at vi må trene på at han ikke skal ødelegge ting, men når de MÅ være alene hjemme, så er bur det tryggeste. For kan jo ikke akkurat trene når vi ikke er hjemme... ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...