Gå til innhold
Hundesonen.no

er det aldri treff oppe i nord?


teresemor

Recommended Posts

  • 1 month later...

Var en form for sonetreff/Bodø-treff for en stund siden en gang i uken. Men var dessverre ikke så veldig mange som dukket opp...

Jeg vil gjerne være med på sonetreff, men har ingen mulighet til å komme meg så veldig langt, så hvis jeg skulle hatt muligheten, så måtte det ha vært i Bodø..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Samme på meg. Eller rundt omkring for den saks skyld kanskje, hvis det planlegges godt og er på ettermiddagstid. Da kan gubben dra fra jobb "tidlig" og passe på at han har bil da. ;) Hadde vært artig med et eller annet når det begynner å bli litt varmere i været.. ^^ Emma kan ikke være ute så lenge av gangen enda, hun skjelver som en vibrator på is etter et kvarters tid. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei det er ekstremt lite som skjer her oppe. Men så bor de fleste sør for polarsirkelen også da. har tatt initiativ til treff 2 ganger her på sonen, og det var flere som viste interesse, men ingenting skjedde. Så sånn gikk det. :rolleyes:

Det er vanskelig å få til noe når folk bor så veldig spredt.. Noen bor i byer, andre i utkanten og andre på landet. Og nordland troms og finnmark er jo veeeldig lange distanser. Og her nord er jo ikke veiene de aller beste å kjøre på, så feks. hadde det vært treff i Narvik hadde det blitt ALT for langt å kjøre for min del. Men visst det kommer endel folk til feks. Fauske, så kjører jeg gladelig dit. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...
Nei det er ekstremt lite som skjer her oppe. Men så bor de fleste sør for polarsirkelen også da. har tatt initiativ til treff 2 ganger her på sonen, og det var flere som viste interesse, men ingenting skjedde. Så sånn gikk det. :rolleyes:

Det er vanskelig å få til noe når folk bor så veldig spredt.. Noen bor i byer, andre i utkanten og andre på landet. Og nordland troms og finnmark er jo veeeldig lange distanser. Og her nord er jo ikke veiene de aller beste å kjøre på, så feks. hadde det vært treff i Narvik hadde det blitt ALT for langt å kjøre for min del. Men visst det kommer endel folk til feks. Fauske, så kjører jeg gladelig dit. :)

Ja, huff. :) Bestemor bor på/i Fauske! :ahappy: Men Embla har aldri vært der :closedeyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Nord-Norge er jo stort da. Det strekker seg over ca 200 mil så at det er vanskelig å få til treff her oppe er ikke så rart. Skulle jeg kjørt på treff i bodø f.eks så hadde det blitt 50 mil tur-retur + evt kjøring i bodø.. og jeg bor like sør for polarsirkelen, men det er sånn det er..

Men når det er sagt så hadde det vært kjempehyggelig med treff, men jeg er ikke for slike treff hvor man møtes og slipper alle hundene i en mølje. Men kanskje et treff hvor man kan ha hundene i bånd, trene litt og gi hverandre treningstips og gjerne ta en kaffe sammen etterpå. Som et kurs uten noen kursavgift :wub: Fordi det er nok helt sikkert mange her oppe som sitter på endel kunskap og som kan gi tips til andre osv..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Som jeg skrev i en annen tråd her; Alta Hundeklubb arrangerer sosialiserings trening hver onsdag kl.19 og har i helgene sosiale treff på Latari, Sandfallet, "kreta" Kåfjord, toppturer osv. Hjemmesiden deres har lite eller ingen informasjon, men let dem opp på FB, der postet treffene :)

Man trenger ikke være medlem av klubben for å treffes, men det hadde jo vært kjekt om klubben overlevde og fikk MASSE medlemmer :)

Det skjer i grunn mye med hund i Alta, under miljøuka hadde de treff i skogen, med leker for både 2 og 4 beinte, grilling osv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...