Gå til innhold
Hundesonen.no

Internett troll


ingar

Recommended Posts

Skrevet

Som en generell sak så er det kanskje på sin plass å se litt på internetttroll og hva som skjer på ulike debattforaer for tiden. Jeg er aktiv på en rekke ulike foraer og trollene er overalt. Jeg vil vel tro at hundesonen ikke er noe unntak i så måte? Det virker som om de bevisst søker til debattforaer for å få spillerom for sine aktiviteter, hvor de kan ligge på lur og stikke fram med sine inspill hvis eneste formål er å manipulere,ironisere og harselere. Uansett hva du sier eller gjør, så blir det vridd og manipulert med slik at det kommer ut i trollets favør. Du vil aldri vinne en debatt med et troll fordi vanlige spilleregler for debatt ikke gjelder for dem og alt du sier blir brukt mot deg. De vokser seg store ved all form for oppmerskomhet. Det eneste de ikke takler er å bli ignorert. Har man vært på nettet en tid..så lærer man seg at de er harmløse..men for nybegynnere kan de være vanskelige å forholde seg til. Her er en link hvor du kan lese mer om dem og hva du bør gjøre om du mistenker at du har med et troll å gjøre.

http://members.aol.com/intwg/trolls.htm#WIAT

Skrevet

Genialt..legg den som klistret da :wub::P

Mulig jeg ikke ser dem, men synns det er en stund siden vi har hatt skikkelig trollskap på sonen nå? Var en periode det var litt ekstremt men...

Troll er skummle skapninger..

Skrevet

Jeg synes absolutt det er ett og annet "troll" her inne.. Og jeg er enig i at den beste løsningen må være å overse dem.. De vil jo at man skal krangle med dem.

Skrevet

Hmmmm... hva ER det med gamle gubber og denne redselen for troll ? PO er jo sykelig engstelig - og nå altså også Ingar. Hva er liksom problemet ? At dere kommer til kort i diskusjonene ?

Skrevet

Kjære deg, Ingar - man er ikke et troll fordi man stiller spørsmål DU ikke vil svare på. Kverulerende, kanskje, men det er jaggu ikke så "pent" å si EOD flere ganger i en diskusjon fordi man bare svarer dem man er enig med (og behørig ignorerer de man ikke er enig med, eller klarer å argumentere mot), heller. :wub:

Skrevet

Hmmmm... hva ER det med gamle gubber og denne redselen for troll ? PO er jo sykelig engstelig - og nå altså også Ingar. Hva er liksom problemet ? At dere kommer til kort i diskusjonene ?

Hehe, veit no ikkje om eg er helt enig i din beskrivelse av desse to personene... Synes begge to er meget oppegående og "up to date" i sine innlegg. :barfy:

Greie og sakelige debutanter som har noen år på baken, men det er ingen grunn til å gi dem karakteristikken som gamle gubber.

Og ja, vi har jo opp gjennom tiden hatt noen "troll" her og, men det har vert ganske bra lenge nå på sonen.

Guest Per Olav
Skrevet
Hmmmm... hva ER det med gamle gubber og denne redselen for troll ? PO er jo sykelig engstelig - og nå altså også Ingar. Hva er liksom problemet ? At dere kommer til kort i diskusjonene ?
Hvaforno'? Jeg skal ha meg frabedt! Jeg deltar på flere grupper enn du aner både med og uten troll. Et søk på google viser at internett-troll er et faktisk problem på et utall diskusjonsgrupper og det skader ikke å være oppmerksom på at de finns og at den beste kuren er ignorering. Men hvorfor drar du meg inn i denne tråden, Siri?

--

Per Olav

Skrevet

Hehe, veit no ikkje om eg er helt enig i din beskrivelse av desse to personene... Synes begge to er meget oppegående og "up to date" i sine innlegg. :barfy:

Greie og sakelige debutanter som har noen år på baken, men det er ingen grunn til å gi dem karakteristikken som gamle gubber.

Og ja, vi har jo opp gjennom tiden hatt noen "troll" her og, men det har vert ganske bra lenge nå på sonen.

Har jeg nevnt noe som helst om at "gamle gubber" ikke er oppegående eller up to date ? Jeg kan ikke se det... Heg henviser bare til at de to nevnte tydeligvis er veldig redd for disse "trollene" - men det har da ingenting med verken kunnskapsnivå eller debatt-teknikk å gjøre ?

PO: Du ER jo alltid veldig kjapt ute med å advare mot troll på nettet. JEG ser ikke problemet med dem...

Skrevet

Men det er faktisk også veldig viktig å skille mellom sk. troll og folk med sterke meninger, da.

Man er ikke et troll fordi man for tusende gang svarer negativt i en sak - uansett.

Men med det i tankene så synes jeg det er utrolig sjelden å se noe skikkelig "trolling" akkurat her på Dyresonen, da...

"Mot dumheten kjemper selv gudene forgjeves" heter det jo - og selv om opptil flere av oss burde ta dette til oss, men det er ikke så lett alltid.. Man skal likevel ikke beskyldes å være et troll - det er noe med å rope "ulv, ulv!" også.. (Eller "bur" - "kamphund" her inne..)

Susanne

Skrevet

Troll kan være artige å diskutere med, du kan på en måte teste hvor gode dine argumenter er og mot argumentere mot trollest tøvete argumenter. :barfy:

  • 2 weeks later...
Skrevet
Kjære deg, Ingar - man er ikke et troll fordi man stiller spørsmål DU ikke vil svare på. Kverulerende, kanskje, men det er jaggu ikke så "pent" å si EOD flere ganger i en diskusjon fordi man bare svarer dem man er enig med (og behørig ignorerer de man ikke er enig med, eller klarer å argumentere mot), heller. :P

Beskrivelsen av Ingar i et nøtteskall! (Kanskje andre også som får assosiasjoner til "fanden i nøtta" :P )

Vet forøvrig ikke om andre enn ham (med mulig unntak av annen forumbruker av samme alder og kjønn, kanskje) som er så hinsides opptatt av å vende fokus FRA sak og MOT andre debattanter, og som i påfallende mangel på fakta i alle tråder stadig beskylder andre for å "trolle" eller være ufine. Utfallene blir kraftigere og hyppigere jo mer de sliter med å svare for seg eller argumentere FOR egen sak. Utrolig lite fruktbart eller lærerikt som annet enn illustrasjoner på patetika magnifika.

Noterer ellers med høvelig interesse at trådstarter har tatt mitt råd om å sjekke hva et nett-troll ER. Det er kanskje på sin plass - som vanlig - å forsøke å be samme trådstarter om å overføre TEORIEN til PRAKSIS. Det pleier å vise seg tilnærmet umulig, har jeg forstått.

Det er det tydeligvis andre som gjør http://tinyurl.com/y6t2ms . Takk for meg i denne tråden.

--

Per Olav

Jada, det er dem som tror verden styres av reptiler også (http://www.dagbladet.no/nyheter/2006/12/11/485753.html) de tar også seg selv høytidelig ... :P

God jul, og god bedring.

Skrevet

Kjekk måte å "vinne" (legg merke til gåseøynene) en diskusjon på da, det er bare å kalle motdebatanten troll, og derfor gjelder selvsagt ikke dennes argumenter.. Kjekt å rope når man ikke kan svare for seg mer..

Feigt, men sikkert enklere enn å innrømme at man ikke kan svare for seg :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...