Gå til innhold
Hundesonen.no

Tyggis


Mirai

Spiser din hund tyggis?  

15 stemmer

  1. 1.

    • JA
      5
    • Nei
      10


Recommended Posts

Skrevet

Er jeg den eneste her med hund som spiser tyggis? :D

Bare for å redde meg, jeg gir henne ikke tyggis! Erru gæren..

Monas første møte med tyggsi var en hun fant her hjemme som broren min eller noe hadde mistet. Ferdigtygget og myk. Plutselig ser jeg bare bikkja sitter der, helt normal og slafser og tygger på tyggisen som om hun aldri skulle ha gjort noe annet! :P

Og det stopper ikke der, hun er ekstrem om jeg feks har henne med meg i byen begynner hun å SKRAPE flate tyggiser opp fra bakken for å tygge på dem!

Jeg lar henne jo ikke drive på, sikker ikke sunt for tennene å skrape på bakken + at hun skal vel ikke ha tyggis, men jeg syns det er så latterlig..

Skrevet

Odin skraper dem av asfalten, mens han går i bånd på tur...-holder på å kvele seg,men tyggisen SKAL han ha med seg! :? :D

-han fatter heldigvis som regel et "nei".... :wink:

Skrevet

epp det hender Chicka går og tygger tyggis som hun finner på bakken, hun svelger den ikke, bare går og tygger, ser snålt ut.

Hun får ikke lov til å tygge på de så når jeg sier "spytt ut" så gjør hun det i ordets rette forstand, spytter den ut med god fart. 8) 8)

Skrape de opp fra asfalten gjør hun ikke, heldigvis... :P

Skrevet

Ja, huff... jeg har en hund som eter alt da! Jeg kan ikke stå i ro med henne i byen uten at hun graver og biter etter alle millionertyggis som fins i bergen by :-o

Skrevet

Voffsen her elsker tyggis også, men hun svelger de... Ikke så bra sikkert :P Men hun er jo et gedigent matvrak så alt går ned her :P heh..

Skrevet

Ja.. Mona tok faktisk en pannekake AV tallerkenen min i det jeg skulle ta tak i den for å spise den selv. Frekke jævel.

Skrevet
Ja.. Mona tok faktisk en pannekake AV tallerkenen min i det jeg skulle ta tak i den for å spise den selv. Frekke jævel.

Haha! Sorry, kan ikke noe annet enn å le! *ser for meg situasjonen* :P

Skrevet

Jeg lo ikke. Jeg klikka og kasta henne vekk, pannekaka havna på gulvet, kniven også, så jeg raska med meg med tallerken, mat og kniv, kastet det i vasken og gikk på rommet og sovna. Hadde hatt en skikkelig dårlig dag.

Skrevet

Er tyggis egentlig farlig for hunder, så lenge de ikke svelger det? Skjønner jo at det kan sette seg fast inni kroppen, men er det noen stoffer i tyggisen som er farlig?

Skrevet
Er tyggis egentlig farlig for hunder, så lenge de ikke svelger det? Skjønner jo at det kan sette seg fast inni kroppen, men er det noen stoffer i tyggisen som er farlig?

Det er ikke verre for dem enn for oss vil jeg tro...-har ikke hørt annet hvertfall.

Skrevet

Ja, men Cita svelger 8) Hehe...

En annen ting som er morsomt med Cita.. Jeg kan holde absolutt hva som helst i hendene og bare jeg sier "værsågod!" så er hun bombesikker på at det kan spises! Hehe.. I dag var vi på stranden og jeg prøvde det en gang til.. Jeg holdt en skjell i hånden og sa "værsågod!". "Åh, jasså, sier du det?! Da er det altså spiselig..", tenkte hun nok, for hun begynte å tygge og tygge.. :P

Alek:

Et kjerringråd er å sette hunden på "ananaskur" dersom den spiser annen dyreavføring. Det må være hermetikk-ananas da... Det er noen stoffer i ananasen som hunden leter etter når den spiser annen avføring.

Skrevet

Alek:

Et kjerringråd er å sette hunden på "ananaskur" dersom den spiser annen dyreavføring. Det må være hermetikk-ananas da... Det er noen stoffer i ananasen som hunden leter etter når den spiser annen avføring.

Oi! Da må jeg prøve det! Eso sluker saue/heste/kanin avføring. Går å finkjemmer plena etter kaninlorter.. :roll: Og plukker alltid med seg sauebæsj når vi er på tur der sauene går (dvs nesten hver dag)

Hvor mye ananas skal han ha, og hvor ofte?

Skrevet

Ja, og Cita spiser alltid katteskit (og kaninlort da..), men jeg har ikke vært så flink til å følge ananaskuren :oops:

Jeg vet egentlig ikke hvor mye de skal ha. Syns jeg hørte at det var en skive hver dag eller noe..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...